Facebook hesabıma girilmeye çalışılıyor

dodo61

Kilopat
Makaleler
4
Yer
Türkiye
Selam arkadaşlar. Kaç aydan beri bir tane eleman benim hesabıma şifre yenileme talebi yollayıp duruyor. Sürekli 3 5 günde bir mail geliyor Facebook'tan. Hesabımda bütün güvenlik önlemleri açık. 2FA var, SMS doğrulama var, mail şifremi yeni değiştirdim, Facebook şifremi yeni değiştirdim. Ama eleman hala daha denemeye çalışıyor. Bıktım artık. Bunu nasıl engelleyebilirim? Nereden bağlanmaya çalışıyor görebilme şansımız var mı?

Selam arkadaşlar. Kaç aydan beri bir tane eleman benim hesabıma şifre yenileme talebi yollayıp duruyor. Sürekli 3 5 günde bir mail geliyor Facebook'tan. Hesabımda bütün güvenlik önlemleri açık. 2FA var, SMS doğrulama var, mail şifremi yeni değiştirdim, Facebook şifremi yeni değiştirdim. Ama eleman hala daha denemeye çalışıyor. Bıktım artık. Bunu nasıl engelleyebilirim? Nereden bağlanmaya çalışıyor görebilme şansımız var mı?

Tüm cihazlarda oturumu kapat, hemen gir ve e-mail değiştir, 3 faktörlü doğrulama falan yapıştır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bana da aylardır geliyor umursamıyorum. Ya dolandırıcıdır ya da Hindistanlı abilerimiz bir şeyler deniyordur kendi kafalarına göre.

Hocam Facebook hesabınızın e-postasını ve telefon numarasını değiştirin. İsterseniz önce tüm oturumları kapatın başka yapacak bir şey yok.

Hotmail hesabınızın giriş denemelerini de kontrol edin yüksek ihtimal onu da deniyorlardır.
Bir sitede patlamıştır mailiniz. Patlayan yerde kullandığınız şifreleri değiştirip 2 adımlı kullanmanız yeterli.
Benim de yaklaşık 1.5 2 senedir deneniyor. Hem Facebook hem Hotmail.

Bana da aylardır geliyor umursamıyorum. Ya dolandırıcıdır ya da Hindistanlı abilerimiz bir şeyler deniyordur kendi kafalarına göre.
Ya büyük ihtimalle öyle. Ya paki deniyor ya da hindu.

Hocam Facebook hesabınızın e-postasını ve telefon numarasını değiştirin. İsterseniz önce tüm oturumları kapatın başka yapacak bir şey yok.
Onları hepsini değiştirdim. Microsoft Authenticator'e felan ekli yani.

Hotmail hesabınızın giriş denemelerini de kontrol edin yüksek ihtimal onu da deniyorlardır.
Bir sitede patlamıştır mailiniz. Patlayan yerde kullandığınız şifreleri değiştirip 2 adımlı kullanmanız yeterli.
Ya tüm hesapların şifresini birbirinden farklı anlamsız yaptım ki giriş yapılamasın. Hepsinde 2FA var, Hepsinin kurtarma maili farklı maillerde ama hine deniyorlar ya giriş yapmaya deli ediyor beni.

Aboo harbi deniyorlarmış haahahah.
1706727245442.png

Son Güncelleme
Bütün kullanmış olduğum mail şifrelerini, sosyal medya şifrelerini minimum 30 karakter olacak şekilde büyük küçük harfli, nokta ve sayı kullanarak oluşturdum. Tüm hesaplara sms doğrulama, 2FA (Microsoft Authenticator ve Google Authenticator) kurulumu yaptım. Şu anlık bir sıkıntı yok gibi. Denemeye muhtemelen devam edecekler. Eğer olurda girebilirlerse valla helal olsun. Öyle bir şifreler oluşturdum ki hepsini kağıt kalem kullanarak deftere yazdım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı