Facebook Hisseleri Bir Günde % 6 Düştü

PeachCat

Decapat
Katılım
4 Ağustos 2018
Mesajlar
9
Beğeniler
15
Sosyal medya devi Facebook'un hisse fiyatı bir günde yaklaşık % 6 düşerek yatırımcıları korkuttu. Şirket dün üçüncü çeyrek mali raporunu açıkladı ve sonuçlar iyimser.

ABD merkezli sosyal medya devi Facebook'un hisseleri o gün yaklaşık % 6 düştü. Gün içinde yaşanan düşüş, sosyal medya devinin piyasa değerinde 37 milyar dolar kaybetmesine neden oldu.

Facebook, Perşembe günü düzenlenen bir kazanç konferans görüşmesinde üçüncü çeyrek sonuçlarını paylaştı. Üçüncü çeyrek geliri, Wall Street'in 19,8 milyar dolarlık tahminini aşarak 21,5 milyar dolar oldu. Facebook, Street’in dünya genelinde 1,78 milyar olan günlük aktif kullanıcı tabanı tahminini aştı ve şirket, günlük aktif kullanıcı sayısının 1,82 milyara yükseldiğini söyledi.

1.jpg


Öte yandan, küresel aylık kullanıcıların 2,74 milyar olduğu bildirilirken, Street 2,7 milyar olacağını tahmin ediyor. Ancak şirket hisse başına 2,71 $ kazanç açıkladı ve şirket, ikinci çeyreğe kıyasla Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada'da günlük aktif kullanıcı sayısının azaldığını bildirdi. Bu rakam ikinci çeyrekte 198 milyon iken, üçüncü çeyrekte 196 milyonu açıkladı.

Facebook Baş Yatırım Sorumlusu Dave Wehner (Dave Wehner) yaptığı basın açıklamasında, koronavirüs salgınının etkisiyle kullanıcı sayısının ikinci çeyrekte zirveye ulaştığını ve düşüşünün beklendiğini söyledi. Facebook'un düşüş eğiliminin dördüncü çeyrekte de devam etmesini beklediğine işaret eden Wehner, dördüncü çeyrekte günlük ve aylık aktif kullanıcıların 2020'nin üçüncü çeyreğindekilerle aynı veya biraz daha düşük olacağını söyledi.

Facebook'un hisse fiyatı o gün 274.50 $ 'dan açıldı ve 276.70 $' lık zirvesinden sonra 261 $ 'a düştü. Mevcut işlem fiyatı 264.08 $' dır. Ayrıca, Facebook'un hisse senedi fiyatı 31 Aralık 2019'da yılın başından yaklaşık % 28 artışla 205 ABD doları seviyesine ulaştı.​
 
Yukarı