Facebook'taki İfşa Gruplarını Kapattırma

Karşınızda reşit bir kimse de olmuyor işin can sıkıcı yanı orası, sonraki gün tekrar grup, sayfa her neyse onu açıyorlar. "Evet arkadaşlar sayfamızı kapattılar ama durmak yok yeni yerimiz burası."
Gerçi reşit biri olsa hukuki anlama ne kadar ceza verilir orası ayrı bir muamma ama neyse..

Sanırım hortlatacağım lakin olsun.

Arkadaşlar, bunların altında öyle kötü şeyler yatıyor ki. Genelde, artık her evde yüksek hıza sahip bir internet bulunduğu için, ailesi tarafından gözetlenmeyen ergenimiz, bu ve türlüsü siteler/gruplarda vaktini harcıyor. Ah, lakin bilmiyor ki hayatının nasıl ellerinden kaydığını. Kendi kendine verdiği bu basit zevkten, ödül sistemini bozmaktan bir zaman sonra öyle bir hale geliyor bu ergenimiz; halk arasında "mal" diye tabir ettiğimiz bireye dönüşüyor. Konuşulanları anlamama, özgüvenin bitmiş olma durumu, odaklanamama, hafızada, zekada gerileme, sürekli uyuşuk/bitkinlik durumu ve daha sürülerce büyük problemi beraberinde getiriyor. Ergenimiz, farkında değil tabi.

Arkadaşlar! Enerji dediğimiz olay o kadar önemli ki, insanı insan yapan önemli parametrelerden biri! Ergenimiz, en fazla enerjiye sahip olması gerektiği o yaşta, uyuşuk ve "mal" bir şekilde geziyor. Ne okulda dersleri anlayabiliyor, ne de cesaret sahibi olabiliyor. Çünkü artık hayattan aldığı tek zevki sağ eline bağlamış durumda...

Anne babalar bu konuda o kadar bilgisizler ki. Ah bilseler. Sen kalk ver internetini çocuğuna, hiç ilgilenme, akışına bırak. Çocuk orada kendi kendine büyüsün, kendi kendine iyi yerlere gelsin dimi? Yok öyle yağma. Sonra "Benim çocuğum neden başarısız hocam?"

Instagram'da ki yeni nesil için normal, benim için ve toplumun ahlak ve değerlerine aykırı olduğunu düşündüğüm bir çok hesabı şikayet ederek kapattırdım.

Özellikle forum sayfaları var, bir çok genç kızların ifşa adı altında çıplak fotoğrafları paylaşılıyor. Bu nesil neden ve nasıl bu şekilde 'gerizekalı' oldu anlamış değilim. Hiç umudum yok açıkçası. Kızı erkeği sokakta gördüğüm çoğu genç bomboş bir hayat sürdürüyor. Amaç ve sebep olmayınca böyle rezillikler ile uğraşıyoruz. Acilen el atılması gerek çünkü bu fotoğraflar üzerinden para kazananlar var.

Geri
Yukarı