Faceit Premium

Merhabalar, ben de Counter-Strike seven insanlar gibi CS 1.6 ile oyun kariyerime başladım ve 2014'ten beri aktif bir CS:GO oyuncusuyum. Eskiden bilgisayarım kötü olduğu için 40-50 FPS arasında oynar ve gerçekten de keyif alırdım. Yıllar ilerledikçe rekabet etme ihtiyacım arttı ve artık iyi bir oyuncu olduğumu sandığım için önce ekipmanlarımı yeniledim ve gerçekten de oyunu çok akıcı oynuyor, maçlardan kazansam da kaybetsem de keyif alıyordum. CS:GO Mm'de ( resmi eşleştirme sistemi ) herkes gibi başıma çok fazla hile vakası geldi ve artık "Faceit" oynama kararı verdim. Başta serverlerini denemek için bedava sürümünü oynadım, toxic oyuncu kitlesi de geliyordu arada ( Rus ve Türk fark etmiyor) ama zaten paralı versiyonunda yoktur diye kendimi hep avutuyordum, bu da bu başlığı açma sebeplerimden biri oldu. Hiç de sandığım gibi bir platform değil ve Premium versiyonunda gelen toxic TR ve Rus oyuncuları azımsanmayacak derecede var. Anti cheat sistemi her ne kadar başarılı olsa da Premium görevlerinden ve rekabetinden dolayı herkes gergin ve kimse kimseye tahammül gösteremeyecek kadar sinirlenebiliyor. Yani en baştan söylemem gerekir ki Faceit Premium hiçbir şekilde toxic engellemiyor ve rekabetinden sıkılan insanlardan başka hiçbir şey yok.

Görevlerin zorluğundan ve rekabetin seviyesinden bahsettim ve şimdi de bunların sonucunda kazanılan Faceit puan hakkında konuşmak isterim. Faceit puan, sadece Faceit Premium'da kasılabiliyor, 60 kazanmaya 12.500 fp, 200 kazanmaya 200.000 FP veriyor ama bunlar size avantajlı göründüyse hiç de öyle değil. 200 kazanmayı geçtim, 60 kazanma bile yeri gelince çok zor olabiliyor çünkü sistemlerini dengede tutmak için ve herkese yaranabilmek için saçma bir elo sistemi var, bir maç kazansanız hemen takımınıza düşük seviyede insanlar vererek sizi yükseltmeye değil de denge de tutmaya çalışacaklardır. Eğer dengeden kurtulmak isterseniz de çok fazla efor sarfetmeniz gerekir ama sistemin saçmalığı ve zorluğundan bunlar insanın tamamen kendisinde bitiyor. 3000 maç atan bir insanın profiline girdiğim de bile %50 - %51 arasında kazanma oranı vardı, 100 maç atan adamda da aynısı. Sonuçta 12.500 fp, 12.5 dolar gibi bir fiyata tekabül ediyor ve 60W'in için bu kadar çaba ve efor çok saçma kalabiliyor.
Görevleri bitirdikten sonra fp kazansanız bile mağazadan almak isteyeceğiniz şey muhtemelen olmayacak ya da stokta yoktur denilecek çünkü kendileri haliyle para kaybedecekleri için hiçbir zaman stokta olmadığını fp kazanmadan göremeyeceksiniz, eğer stokta olmadığını görürseniz oynamayabilirsiniz.

Görevlerinden ve kitlesinden sonra bahsetmek istediğim diğer bir konu ise fiyat politikası ile Türk oyuncularına sunulan destek.
Öncelikle aylık Premium ücreti 60 TL ve 3 aylık indirimi de yok, 3 ay abone olmak isterseniz 180 TL. 12 ay gibi uzun sürede kullanabilecek insanlar için aylık 35 TL ama eğer sistemin bu açıklarına göğüs gerecekseniz tavsiye ederim, aksi taktirde çabuk sıkılacak ve CS:GO'dan bile soğuyabilirsiniz. Gel gelelim Türk parasının değer kaybetmesiyle aylık alacak insanlar için 60 TL çok yüksek bir rakam. Düşünecek olursak Almanya'da veya Rusya'da bu fiyatlar 6 dolar. Yani yurt dışında beraber oynadığınız birinden 10 kat fazla ödediğinizi fark ederseniz hayat zevkiniz bile gidebilir ( aynı şey yurt dışı internet fiyatlarında da aynı ).

Demem o ki yaşadığım tecrübelerden sonra hiçbir şekilde Faceit Premium'u tavsiye etmiyorum. Toxic ve rekabetten sıkılan ( haliyle kimsede sınırsız enerji yok ) ama kazanmak zorunda olan insanlar, görevlerin zorluğu, saçma elo sistemi ve fiyat politikasıyla Faceit hiçbir zaman mantıklı bir insanın tercihi olmamalıdır.

Merhabalar, ben de counter-Strike seven insanlar gibi CS 1.6 ile oyun kariyerime başladım ve 2014'ten beri aktif bir CS:GO oyuncusuyum. Eskiden bilgisayarım kötü olduğu için 40-50 FPS arasında oynar ve gerçekten de keyif alırdım. Yıllar ilerledikçe rekabet etme ihtiyacım arttı ve artık iyi bir oyuncu olduğumu sandığım için önce ekipmanlarımı yeniledim ve gerçekten de oyunu çok akıcı oynuyor, maçlardan kazansam da kaybetsem de keyif alıyordum. CS:GO Mm'de ( resmi eşleştirme sistemi ) herkes gibi başıma çok fazla hile vakası geldi ve artık "Faceit" oynama kararı verdim. Başta serverlerini denemek için bedava sürümünü oynadım, toxic oyuncu kitlesi de geliyordu arada ( Rus ve Türk fark etmiyor) ama zaten paralı versiyonunda yoktur diye kendimi hep avutuyordum, bu da bu başlığı açma sebeplerimden biri oldu. Hiç de sandığım gibi bir platform değil ve Premium versiyonunda gelen toxic TR ve Rus oyuncuları azımsanmayacak derecede var. Anti cheat sistemi her ne kadar başarılı olsa da Premium görevlerinden ve rekabetinden dolayı herkes gergin ve kimse kimseye tahammül gösteremeyecek kadar sinirlenebiliyor. Yani en baştan söylemem gerekir ki Faceit Premium hiçbir şekilde toxic engellemiyor ve rekabetinden sıkılan insanlardan başka hiçbir şey yok.

Görevlerin zorluğundan ve rekabetin seviyesinden bahsettim ve şimdi de bunların sonucunda kazanılan Faceit puan hakkında konuşmak isterim. Faceit puan, sadece Faceit Premium'da kasılabiliyor, 60 kazanmaya 12.500 fp, 200 kazanmaya 200.000 FP veriyor ama bunlar size avantajlı göründüyse hiç de öyle değil. 200 kazanmayı geçtim, 60 kazanma bile yeri gelince çok zor olabiliyor çünkü sistemlerini dengede tutmak için ve herkese yaranabilmek için saçma bir elo sistemi var, bir maç kazansanız hemen takımınıza düşük seviyede insanlar vererek sizi yükseltmeye değil de denge de tutmaya çalışacaklardır. Eğer dengeden kurtulmak isterseniz de çok fazla efor sarfetmeniz gerekir ama sistemin saçmalığı ve zorluğundan bunlar insanın tamamen kendisinde bitiyor. 3000 maç atan bir insanın profiline girdiğim de bile %50 - %51 arasında kazanma oranı vardı, 100 maç atan adamda da aynısı. Sonuçta 12.500 fp, 12.5 dolar gibi bir fiyata tekabül ediyor ve 60W'in için bu kadar çaba ve efor çok saçma kalabiliyor.
Görevleri bitirdikten sonra FP kazansanız bile mağazadan almak isteyeceğiniz şey muhtemelen olmayacak ya da stokta yoktur denilecek çünkü kendileri haliyle para kaybedecekleri için hiçbir zaman stokta olmadığını FP kazanmadan göremeyeceksiniz, eğer stokta olmadığını görürseniz oynamayabilirsiniz.

Görevlerinden ve kitlesinden sonra bahsetmek istediğim diğer bir konu ise fiyat politikası ile Türk oyuncularına sunulan destek.
Öncelikle aylık Premium ücreti 60 TL ve 3 aylık indirimi de yok, 3 ay abone olmak isterseniz 180 TL. 12 ay gibi uzun sürede kullanabilecek insanlar için aylık 35 TL ama eğer sistemin bu açıklarına göğüs gerecekseniz tavsiye ederim, aksi taktirde çabuk sıkılacak ve CS:GO'dan bile soğuyabilirsiniz. Gel gelelim Türk parasının değer kaybetmesiyle aylık alacak insanlar için 60 TL çok yüksek bir rakam. Düşünecek olursak Almanya'da veya Rusya'da bu fiyatlar 6 dolar. Yani yurt dışında beraber oynadığınız birinden 10 kat fazla ödediğinizi fark ederseniz hayat zevkiniz bile gidebilir ( aynı şey yurt dışı internet fiyatlarında da aynı ).

Demem o ki yaşadığım tecrübelerden sonra hiçbir şekilde Faceit Premium'u tavsiye etmiyorum. Toxic ve rekabetten sıkılan ( haliyle kimse de sınırsız enerji yok ) ama kazanmak zorunda olan insanlar, görevlerin zorluğu, saçma elo sistemi ve fiyat politikasıyla Faceit hiçbir zaman mantıklı bir insanın tercihi olmamalıdır.

Onun yerine TPL kasıyorum daha iyi oluyor.(en azından gelişiyorum)

Benim düşüncem eğer tek başınıza giriyorsanız faceiti tercih etmemeniz. Fakat sabit olarak bir takımınız varsa tercih edebilirsiniz.

Sistemin bu denli çetrefilli ve acımasız olduğunu görünce kabul edilebilir bir hareket olacaktır fakat yine de fiyat politikası ve aşırı rekabet faktörü işin içinde olduğu sürece bir keyfinin kalacağını düşünmüyorum ayrıca takım olarak en fazla 3 pre girilebiliyor yani 5 kişilik bir takım ile giremiyorsunuz, bu da takımın bütünlüğünü ve potansiyelini hiçbir zaman tam yansıtamayacağı anlamına geliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı