Fahiş ikinci el fiyatları

Sıfır bir sistem toplayacaktım ve eğer uyguna temiz bir ekran kartı bulursam diye (daha üst model alabilmek için) ikinci el sitelerinde geziyordum ki ne göreyim fiyatların sıfırı ile arasında fark yok! Kimisi 50-100 TL ucuza koymuş onlara da pazarlık için sorduğunuzda kendilerini hint kumaşı zannedip "son fiyat kardeşim!" Demeleri yok mu? Çok irite ediyorlar insanları ne olacak bu fiyatlar? Bir de razı olup alanlar var...

Ne olsun kim aldığı fiyatın çok çok altına satmak ister ki o öyle koyuyor onun ilanını görende onda çok az altına ya da üstüne koyuyor bu süreç böyle gidiyor.

Sıfır bir sistem toplayacaktım ve eğer uyguna temiz bir ekran kartı bulursam diye (daha üst model alabilmek için) ikinci el sitelerinde geziyordum ki ne göreyim fiyatların sıfırı ile arasında fark yok! Kimisi 50-100 TL ucuza koymuş onlara da pazarlık için sorduğunuzda kendilerini hint kumaşı zannedip "son fiyat kardeşim!" Demeleri yok mu? Çok irite ediyorlar insanları ne olacak bu fiyatlar? Bir de razı olup alanlar var...
Evet hocam haklısınız. Ben ekran kartımı sıfır olarak 1799 TL ye almıştım. Şimdi bi bakıp çıktım hızlıca 1799 TL den ucuza bulamadım. Eskiden 2500 TL lik malın 2. eli en fazla 1100 TL olurdu diye hatırlıyorum.

Ne olsun kim aldığı fiyatın çok çok altına satmak ister ki o öyle koyuyor onun ilanını görende onda çok az altına ya da üstüne koyuyor bu süreç böyle gidiyor.

2200 TL'ye aynı ekran kartı varken 2000 TL'ye kutusuz garantisiz satmak gibi mi?

WhatsApp Image 2021-01-05 at 09.41.59.jpeg

Şu sistemi 4500 TL'ye toplamak mümkünken arkadaşımız 6500'e satıyor. Sorsak pişkin pişkin özelliklerini falan anlatmaya çalışır.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2021-01-05 at 09.41.59.jpeg
    WhatsApp Image 2021-01-05 at 09.41.59.jpeg
    94,7 KB · Görüntüleme: 25
2200 TL ye aynı ekran kartı varken 2000 TL'ye kutusuz garantisiz satmak gibi mi?
Eki Görüntüle 817249
Şu sistemi 4500 TL' ye toplamak mümkünken arkadaşımız 6500'e satıyor. Sorsak pişkin pişkin özelliklerini falan anlatmaya çalışır.
Hem sıfırdan daha pahalıya satıyor. Yetmezmiş gibi C4'e kurmuş sistemi.

2016 ocak ayı içerisinde,1400 tl ye aldığım i3 5.nesil gt 920 m ekran kartlı acer bilgisayarımı 2000 tl ye sattım.
Soketi kronik sorunlu değiştirilmesi gerekti formattan sonra bile yavaşlama, içini sildim süpürdüm gene yavaş gene yavaş o yüzden sattım bende.
Şu sıralar ikinci el piyasası, abartılmış fiyat ve tok satıcılarla dolu olduğu için bu kadar pahalı. Affedersiniz herkes çakallığa oynuyor. Aynı araba fiyatları gibi saçma bir 2.el piyasası var günümüzde. Sattığım adam ise net al sat yapacak tipten biriydi. Bilmiyorum artık kaça satar. Laptopumu sattım ama 2. el fiyatlarından çok rahatsızım ben de.

Yeni konular

Geri
Yukarı