Fahrettin Koca "Artık açık havada maske kullanmak zorunda değilsiniz"

Hasta raporlarındaki sayıların 10-15 kat artmasını nereden öğrendiniz? Ben de öğrenebilir miyim acaba? Haberim yoktu.
Aşılar dağıtılmaya başlanınca Avrupa'da durumu yönetmesiyle övülen Türkiye'nin vaka oranında birden birinci olması üzerine araştırınca öğrendim.

Aşılar dağıtılmaya başlanınca Avrupa'da durumu yönetmesiyle övülen Türkiye'nin vaka oranında birden birinci olması üzerine araştırınca öğrendim.

24 Kasım 2021'de de 25 Kasım 2021'de açıklanan vaka sayılarına yakın. Aynı şekilde 23 Kasım ve 26 Kasım'da da. Tam olarak hangi gerçek ortaya çıkmış?

📌"Beklediğiniz haberi vereceğim."

📌"Artık açık havada maske kullanmak zorunda değiliz."

📌"HES kodu uygulaması kaldırıldı."

📌 "Kapalı alanlarda havalandırma yeterliyse maske takmak zorunlu değil."

📌"Okullarda 2 vaka çıkması halinde sınıfın kapatılması şartı artık yok. Yalnızca pozitif çıkan öğrenciler
İzole edilecek."

📌"Ölen vatandaşların %8'i ek olarak 2 veya daha fazla hastalığa sahip."

📌"Tanısı olmayan ölen vatandaşların yaş oranı 63, tanısı olan ölen vatandaşların yaş oranı 77"

📌"Turkovac aşımıza sahip çıkalım."

📌Sağlık Bakanı Koca: "Maskeleri hayatımızdan çıkarmıyoruz, gerektiğinde takmak üzere yanımızda taşıyoruz. Büyüklerimiz ve kronik hastalığı olanlarla beraberken vazgeçilmez olmalı."

📌"Okullarda iki COVID-19 vakası çıkması halinde 'sınıfların kapatılması' şeklindeki uygulamaya artık gerek görülmemektedir"

📌"Salgın etkisini yitirdi, gözle görülür gerçek budur. Salgın kelimesine eskisi kadar vurgu yapmaya gerek yoktur. Salgını günlük hayatın ana kriteri olmaktan çıkarmalıyız."

📌"7. günden sonra semptom yoksa, karantina bitiyor. "

📌"Kararlar isterseniz bugün geçerli olabilir fakat İçişleri Bakanlığı tarafından genelge yayınlanacak."

📌"12.00'dan sonra müzik yasağının kararını biz vermedik, onun da kalkacağının kanaatindeyim."

📌"Okullar, hastaneler gibi mesafenin korunamadığı yerlerde maske zorunlu. Onun dışında serbest."

📌"Hekimlerimiz, hakimler gibi korunacak."

📌"Uçak, otobüs, tiyatro, sinema, sağlık kuruluşları ve sınıflarda maske kullanımına devam edilecek."

Güncellemeler geldikçe ekleyeceğim.

Anlamadım bizim sınfıta camlar açık orada maske takmak zorunlumu bir de cam kenaraında oturuyorum.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı