"Failed to create CUDA context" hatası

deepnise

Hectopat
Ekran kartımı (2 ay önce aldım sıfır) teknik servise gönderdikten bir süre sonra bugün beni arayıp sorunu hallettiklerini ve bir parçasını değiştirdiklerini ilettiler tarafıma. Servise göndermemin sebebi kart render almıyordu. Sadece tek bir GPU render motorunda değildi bu sorun. Octane, cycles, ıray ve marvelous designer GPU simülasyonu gibi durumlarda da başlıkta belirtmiş olduğum CUDA hata mesajını veriyordu. VRAM dahil OCCT stres testi esnasında başka bir problemi hiç gözükmüyordu kartın (sıcaklık vs. gibi) ve oyunlarda da bir problemi yoktu.

Beni teknik servisten arayan arkadaş TDR değişimi yani bir parçası değiştiğini söylemişti dediğim gibi ancak tam net duyup emin olamadım dışarıda olan sesten maalesef. Duyamasam bile "TDR" lafı geçtiğini net hatırlıyorum.

Özetle bahsetmiş olduğum sorun yüzünden kartın hangi parçasını değiştirmişlerdir tahmininizce? Bu konuda bilgi sahibi olan birileri var mı acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hepsini okumaya gerek duymadan söylüyorum garantiye yolladığınız ürün için ilk 6 ay da olan bir sorun da sıfırı ile değişim isteme hakkınız vardı keşke kullansaydınız.

Hepsini okumaya gerek duymadan söylüyorum garantiye yolladığınız ürün için ilk 6 ay da olan bir sorun da sıfırı ile değişim isteme hakkınız vardı keşke kullansaydınız.
İlk seçeneğim değişim hakkı ve ikinci seçeneğim para iadesi yapılmasıydı bunları belirtmiştim. Ürünü ayın 11'ınde gönderdim ve bugün 24'u yeni kargoya verilmiş. Yani aradan geçen zaman çok benim için. Eğer duruma itiraz edersem günlerce tekrar uğraşacağım malesef.

İlk seçeneğim değişim hakkı ve ikinci seçeneğim para iadesi yapılmasıydı bunları belirtmiştim. Ürünü ayın 11'ınde gönderdim ve bugün 24'u yeni kargoya verilmiş. Yani aradan geçen zaman çok benim için. Eğer duruma itiraz edersem günlerce tekrar uğraşacağım malesef.
Anlıyorum fakat tdr Windowsa dayalı bir istem kart üzerinde hiç duymadım. Tam anlamıyla:
Zaman Aşımı, Algılama ve Kurtarma.
@deepnise
Detaylı bilgi.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı