Faizlerden dolayı mı TL'nin değeri yükseliyor?

Maalesef fabrikalar durdu hacı üretim yok bir de kış oldu tabii herkesin k*çı donuyor veriyorlar doğalgazı veriyorlar benzini ne varsa artık bulunan madenlerin kaynakların toplanması ihracat ithalat oranlarındaki durumlara ve siyasetin gidişatına bakarsak sanırım 2023 güzel bir tarih olacak ithalat ihracat ve teknoloji oranları feci halde değişecek gibi hükümet resmen 5 yıl boyunca yaptığı icraatı 2023e reklam olarak basmış :D ama şaka bir yana ben cidden 2023'ten ümitliyim.

1- Yüzde 17 gibi bir Faizi bu virüs döneminde veren herhangi bir ülke yok. Faiz her zaman risksiz gelir kaynağıdır.
2- Ülkede uzun zamandır uluslararası bir karışıklık olmadı. Doğu Akdeniz, S-400 Krizi gibi.

Daha yazacaktım da müsait değilim, kısa kestim.

Ama bu düşüşe güvenmeyin diyebilirim. Ekonomimiz çok kırılgan en ufak saman alevine dengeler değişebilir.

Faiz yükseldiği için insanlar parasını dolardan altından çekip, faize yatırıyorlar. Bu şekilde dolar ve altın düşüyor, dolayısıyla Türk Lirası değer kazanıyor. Ben mantığın böyle olduğunu biliyorum.

Faiz olayını birisi açıklayabilir mi? Neden arttırıyor değeri ben biraz cahil kaldım.

Faiz olayını birisi açıklayabilir mi? Neden arttırıyor değeri ben biraz cahil kaldım.

Evet birileri bizi aydınlatırsa iyi olur. Ülkeye ne yaparak dolar rezervi gelir? Faiz artırmadan dolar nasıl düşer? TL değeri nasıl artar? Bu sorularımı cevaplayan olursa sevinirim fakat siyasete girmeden olursa daha iyi olur.

Evet birileri bizi aydınlatırsa iyi olur. Ülkeye ne yaparak dolar rezervi gelir? Faiz artırmadan dolar nasıl düşer? TL değeri nasıl artar? Bu sorularımı cevaplayan olursa sevinirim fakat siyasete girmeden olursa daha iyi olur.
Fabrikaları satmak yerine yeni fabrika açarsak düşer.

Yeni konular

Geri
Yukarı