Fake GTX 960 çöküyor

Dostlar merhaba, yakın zamanda bir bilgisayar topladım her sürücüyü yükledikten sonra oyunlarda bazen açılmama çökme gibi sorunlarla karşılaştım. Ekran kartının clock değerlerine bakayım derken GPU-Z uygulamasında ekran kartımın yanında fake yani sahte yazısını gördüm. Ekran kartım sahte mi yoksa bir driver sorunu mu var? Bilgili birisi yazabilir mi? Sahteyse bu ekran kartına gerçek BIOS yazdırabilir miyim?
Kartın çipi ve çekirdek hızları GTS 450 kartına ait, o karta ait BIOS'u yüklerseniz o şekilde kullanabilme şansınız var ama kesin değil.

Satıcıyı da arıyorum açmıyor. Büyük tongaya geldik desene :)

GPU-Z üzerinde sahte olarak gözüküyorsa %99 sahtedir. Herhangi bir yazılım vb. ile bir şey yapamazsınız mecburen yeni bir kart almak zorundasınız veya kullabildiğiniz kadar kullanmalısınız.

Oyunları bile düzgün oynatmıyor, 10 dk sonra çöküyor ya da hiç açmıyor :/

Ekran kartı sahte geçmiş olsun hocam.

Kötü oldu hocam. Cebimizde az buçuk parayla ikinci el sistem toplayalım dedik elimizde patladı.

Kartın çipi ve çekirdek hızları GTS 450 kartına ait, o karta ait BIOS'u yüklerseniz o şekilde kullanabilme şansınız var ama kesin değil.

Benim de tahminim öyle hocam, GTS 450'nin BIOS'unu sorunsuz şekilde yükleme şansım var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim de tahminim öyle hocam, GTS 450'nin BIOS'unu sorunsuz şekilde yükleme şansım var mıdır?
Yüklemeyi deneyebilirsiniz ama her BIOS her GPU'da çalışmaz, birkaç farklı BIOS denemeniz gerekecektir ancak BIOS uyumsuzsa siyah ekran alırsınız. İşlemcide dahili GPU varsa o şekilde yapılır.

Şöyle ekran kartına bir tekrar bakıyorumda fanlar zaten tam alüminyum bloğa yerleştirilmemiş bile... Dikkatsizliğin sonucu.

Yüklemeyi deneyebilirsiniz ama her BIOS her GPU'da çalışmaz, birkaç farklı BIOS denemeniz gerekecektir ancak BIOS uyumsuzsa siyah ekran alırsınız. İşlemcide dahili GPU varsa o şekilde yapılır.

Anakartın onboardı olmaz mı?

Dosya Ekleri

• 20220703_203054_optimized.jpg
    20220703_203054_optimized.jpg
    79,1 KB · Görüntüleme: 57
İkinci el mi aldınız? aldığınız yeri söyleyinde başka insanlar bu duruma düşmesin sizede geçmiş olsun.

İkinci el mi aldınız? Aldığınız yeri söyleyinde başka insanlar bu duruma düşmesin size de geçmiş olsun.

Evet hocam, ikinci el aldım. Sahibindende normal fiyatından 200 TL aşağıya gördüm. Satıcı telefonlarımı açmıyor.

Görüntü kablosunu anakarta bağlayarak görüntü alabiliyorsanız olur.

Ekran kartı takılıyken alamıyorum normal olarak.

Dostlar merhaba, yakın zamanda bir bilgisayar topladım her sürücüyü yükledikten sonra oyunlarda bazen açılmama çökme gibi sorunlarla karşılaştım. Ekran kartının clock değerlerine bakayım derken GPU-Z uygulamasında ekran kartımın yanında fake yani sahte yazısını gördüm. Ekran kartım sahte mi yoksa bir driver sorunu mu var? Bilgili birisi yazabilir mi? Sahteyse bu ekran kartına gerçek BIOS yazdırabilir miyim?

Geçmiş olsun fake bu :(

Aynı GPU soğutucuyu kaçıncı defa görüyorum bilmiyorum ama normal fiyatından 300-500 TL daha ucuz diye şu kartın alıcıları tükenmiyor...

Geçmiş olsun, kartın termal macununu silip GPU kodundan hangi ekran kartı olduğunu bulabilirsiniz. Karta BIOS yazacak tamirci bulursanız yapabilirler.

Şöyle ekran kartına bir tekrar bakıyorumda fanlar zaten tam alüminyum bloğa yerleştirilmemiş bile... Dikkatsizliğin sonucu.

Anakartın onboardı olmaz mı?

Kartta marka bile yok keşke araştırıp alsaydın yani kartın tipi zaten bağırıyor ben sahteyim diye :D. Geçmiş olsun ne kadar verdin bu karta ayıptır sorması?

Geri
Yukarı