Fake hesabın kim olduğu nasıl bulunur?

taylor

Femtopat
Daha fazla  
Benim adımı kullanarak arkadaşlarıma uygunsuz sapıkça şeyler yazan bir fake hesap var fakat şikayet ettiğimde Instagram üzerinden kişiye ulaşmak zor olduğundan dava düştü. Yazdığı şeyler hoş olmadığı ve yakından biri olduğunu düşündüğüm için fake hesabın kim olduğunu veya konumunu herhangi bir bilgiyi bulmanın başka bir yolunu arıyorum fakat bilgim olan bir konu değil yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim adımı kullanarak arkadaşlarıma uygunsuz sapıkça şeyler yazan bir fake hesap var fakat şikayet ettiğimde Instagram üzerinden kişiye ulaşmak zor olduğundan dava düştü. Yazdığı şeyler hoş olmadığı ve yakından biri olduğunu düşündüğüm için fake hesabın kim olduğunu veya konumunu herhangi bir bilgiyi bulmanın başka bir yolunu arıyorum fakat bilgim olan bir konu değil yardımcı olabilir misiniz?
Dm den arkadaşa yazsanız.

Sosyal mühendislik ile belki bulursunuz. Mesaj atılan kızlardan alın telefonu, sapıkça konuşmaya başlayın gönlünüz varmış gibi. Gerekirse hani inanması amaçlı bu kız arkadaşlarınızı da kullanın. Onların adıyla para isteyin. Hani daha fazla konuşmak istiyorsak bana para at falan diye o şekilde bulursunuz. Yaşınız kaç bilmiyorum fakat yaş büyükse bulduktan sonra ne yapacağınızı bilirsiniz.

Mesaj at, IP Logger URL Shortener - Log and Track IP addresses dan bir link oluştur, sosyal mühendisliğini konuştur. Mesela kim olduğunu buldum bu fotoğraftaki sen değil misin diyerek linki at, linke tıkladığında IP adresini, il - şanslıysan ilçe - kullandığı cihaz android mi ios mu pc mi gibi bilgileri alabilirsin.

Bizim arkadaşlar o hesabın adıyla şifremi unuttum sekmesine giriyorlardı orada yıldızlı olarak e posta ve numara var belki tanıdık çıkar.

Mesaj at, IP Logger URL Shortener - Log and Track IP addresses dan bir link oluştur, sosyal mühendisliğini konuştur. Mesela kim olduğunu buldum bu fotoğraftaki sen değil misin diyerek linki at, linke tıkladığında IP adresini, il - şanslıysan ilçe - kullandığı cihaz android mi ios mu pc mi gibi bilgileri alabilirsin.
Direk bu sitenin kullandığı linki gönderirsen şüphelenir. Oradaki linki alıp twitter üzerinden bir yönlendirme linki alarak gönder. Çok daha iyi olur. Kafan çalışıyorsa bu tür konularda inletirsin onu. Ta 10 sene önce bir tane abazayı uzak bir şehirden Eyüp Sultan Camii'ne getirmiştim. Camii de buluşmaya inanacak derecek kadar da aveldi tabii.

@taylor

Direk bu sitenin kullandığı linki gönderirsen şüphelenir.
Sonuna uzantı ve link değiştirilebiliyor.

Screenshot_1.png

Yeni konular

Geri
Yukarı