Çözüldü Format sonrası tüm diskler taşınabilir formata geçti

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

RMC Team

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: Intel Core i5 - 760
Ekran Kartı: Asus GeForce GTX 220
Anakart: ASUS P7P55D-E LX
RAM: Patriot VIPER 1600MHz CL9 (8 + 8) 16GB
Kasa: Dark Racer Mavi LED
Mouse: Corsair Katar Pro Kablolu
Klavye: Gamenote KB487L
MousePad: Xrades 40x30
Kulaklık: Hadron HS312
İşlemtim Sistemi: Windows 10 64-Bit PRO
SSD veya HDD modeli
SanDisk SSD PLUS 240GB,WDC WD1003FZEX,ST380819AS
Anakart
P7P55D-E LX
Format sonrası diskler taşınabilir oldu.
Nasıl düzeltebilirim?

2Nk4RsDJ1p.png

Çözüm
Hocam o sistemlerde AHCI modunda disklerin o şekilde görünmesi normal. Sizi rahatsız ediyorsa IDE moda geri dönün ama sistem açılmayabilir.
Ayrıca AHCI mod performanslıdır.
BIOS'ta SATA Configuration kısmında her disk için ayrı hot plug açık mı (enable) bakın. Disable yaparsanız normale döner fakat sistem çalışırken diski söküp takamazsınız.

BIOS'ta SATA Configuration kısmında her disk için ayrı hot plug açık mı (enable) bakın. Disable yaparsanız normale döner fakat sistem çalışırken diski söküp takamazsınız.
Hocam SSD taktıktan sonra BIOS kasmaya ve çok geç açılmaya başladı, bende ayarlarda disk modu diye bir şey vardı bunu IDE yerine AHCI olarak değiştirdim, anakartın kılavuzunda AHCI daha performanslı olduğu yazıyordu.
Sizce bununla alakalı olabilir mi ?

Hocam SSD taktıktan sonra BIOS kasmaya ve çok geç açılmaya başladı, bende ayarlarda disk modu diye bir şey vardı bunu IDE yerine AHCI olarak değiştirdim, anakartın kılavuzunda AHCI daha performanslı olduğu yazıyordu.
Sizce bununla alakalı olabilir mi ?
Zaten AHCI olmalı. Fakat sistem nasıl açıldı? Önce AHCI yapıp sonra format atmalısınız.

Hot Plug ayarlarına baktınız mı?

Zaten AHCI olmalı. Fakat sistem nasıl açıldı? Önce AHCI yapıp sonra format atmalısınız.
Bilmiyorum hocam tam ne olduğunu hatırlamıyorum ama tek hatırladığım SSD takınca normalde 5 saniye süren bios ekranı 1 dakika falan sürmeye başlamıştır birde marvell storage controller diye bir yazı fln gelmeye başladı, sonra format attım formattan sonra AHCI seçtim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı