Fall Guys oyunu neden bu kadar tuttu?

Bu oyunun oynanmasının tek sebebi insanların bu oyunu eğlenceli ve tatlı bulması. Yoksa insanlar neden bu kadar para versin oyuna? Twitch mevzusuna gelirsek insanlar bu oyunu izleyerek nasıl eğleniyorlar onu anlamış değilim. Zevk meselesi herhalde.
Fantezi dünyam rengarenk(!)😁

Evet ama mantık olarak aynı uzun ömürlü bir oyun yani hikayeli oyunlar gibi geçici değil o yüzden fazla oynanıyor.
Nasıl olduğunu anlamadan 500 saat oynamışım. Bazı insanlar 15000 saate kadar oynayabiliyor. (e-sporcular dışında. eğlence amaçlı oynayanlar.) Arkadaşım olmadığı için 500 saat oynayabildim. Kendisini oynattırıyor bence. Ama diğer oyunu neden oynuyorlar anlamış değilim. Videolarını izlerken 30 saniye sonra saçma buldum.

Yeni trendler artık hep multiplayer çoklu oyuncu desteği oyunlar tutuluyor. Kalabalık arkadaş çevresiyle oynayacağınız oyunlarda sınırlı ise bu tarz oyunlar ilaç gibi gelebiliyor.

Alışılmışın dışındaki konseptler her zaman insanların ilgisini çeker. Ben de Fall Guys’ın böyle olduğunu düşünüyorum. Mesela oyun oynarken sıkıldın, ne yapsam diye düşünüyorsun. Hoop! Fall Guys aç. Zaten bir maç 10 dk falan sürdüğünden tadımlık gibi. Kafa dağıtmalık yani. Bence eğlenceli bir oyun. Daha önce çok böyle tip oyun göremedik. İnsanlar da haliyle saldırdı. Bence hak ediyor kitlesini. Yapan ekip de çok iyi düşünmüş. BR oyunları zaten çok tutuyor. Parkurla harman edince daha eğlenceli. Bir de PUBG gibi bir maç 25 dk sürmediği için.

Ben oynadım çok güzel bir oyun zor olunca insan daha da oynamak istiyor :d.

Yeni konular

Geri
Yukarı