Fallout dizisi kısa bir inceleme

Bir Matmazel

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İzmir
Fallout dizisini sindire sindire günlere bölerek yeni bitirdim. Dizi gerçekten güzel. Oyunu oynamış olanlar için dizi gerçekten hayal edilenden de daha güzelmiş. Ben oyunlarını henüz oynamadım ancak bu diziden sonra oynamayı düşünüyorum. Keşke biz Witcher severler de bu duyguyu zamanında Witcher dizisi için yaşayabilseydik. Amazon Prime gerçekten diğer platformların yavaş yavaş önüne geçiyor. Kaliteli ve beklentileri karşılayan yapımlarla daha çok görecek gibiyiz onları.

images (1).jpeg

Diziye çok kısaca değinecek olursak, karakterler güzel oturtulmuş Çorakdiyar'ın sert yapısının karakterler ve psikolojileri üzerindeki etkisini harika biçimde görebiliyoruz. Lucy, sevimli ana karakterimiz. Oyunda ana karakter olsa canla başla sarılır severiz öyle iyi yani. Bu arada iyi derken hem gerçek hem de mecazi olarak iyi yani. Lucy, sığınakta büyüdüğü için çok iyimser bir kadın. Ancak yüzeyin sert yüzünün onu sertleştirdiğini de her bölümde kademe kademe görüyoruz. Yani bir anda güçlenen masum bir karakter değil hala masum hala çok güçlü olmayan ama her geçen gün daha da güçlenen ve olaylara hakim olan bir ana karakter. Diğer karakterler de bence atmosferi ve evreni iyi yansıtacak biçimde yerleştirilmiş. Sığınaklar ve Çorakdiyar'ı olması gerektiği gibi görüyoruz. Hikaye ve hikayenin işlenişi de gayet yerinde ve başarılı. Dizide kullanılan müzikler oyunu bilmeyenler için ilginç, asıl darbelerin olduğu gerilimin dibe vurduğu sahnelerde giren caz müzikleri ise aşırı ilginç gelebilir. Ancak oyunu ve evreni bilenler asıl bu müziklerden zevk almıştır diye düşünüyorum. Kamera açıları, renk paleti, sanatsal düzeyi de olması gerektiği gibi.

Diziyi çok kısa değerlendirmek istedim ve ben kesinlikle çok beğendim ve şiddetle öneriyorum.

Dizi hakkındaki yorumlarınızı ve düşüncelerinizi yazabilirsiniz. Hadi bay. 🥰

Geri
Yukarı