Fan Çoklayıcı Nasıl Kullanılmalı?

SvenNoderT

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Arkadaşlar şu anda bu kasa modelini kullanıyorum. Cooler Master MasterBox Lite 5 80+ 600W USB 3.0 Pencereli Fiyatı

Bu kasa 3 adet önde ve 1 adet arkada toplamda 4 adet fanla beraber geliyor. Anakartımda 1 adet fan bağlama noktası mevcut ve buraya egzoz fan takılı. Öndeki üç fan PSU'ya bağlı olduğundan son devir hızında dönüyorlar ve doğal olarak ses yapıyorlar. Cooler Master MasterFan RGB 3'lü Çoğaltıcı Kablo (1 to 3 Fiyatı bu ürünü alsam fanlarımın Rpm'lerini kontrol edebilir miyim? Bu çoklayıcıyı nasıl kullanacağıma dair fikir verirseniz çok sevinirim. Başka ürün önerileriniz varsa söyleyebilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
dusuk rpm de çalışacaklardır

sanırsam rgb kontol için anakartın uyumlu bir çıkışının olması gerek özel anakartlar gerekir diye biliyorum ama siz genede araştırın

bu konu hakkında pek bi bilgim yok 2 segotep 1 akasa viper fanım var aksa çok fazla ses yaptığından anakarta bagladım

bu arada o hdd yi iyi soğutmanızı tavsiye ederim bende 2 tb wd blcak ve wd blue 500gb modellerini kullanıyorum sadece hdd icin kasaya 1 fan daha ilave ettim wd ler cok ısınıyor
Akasa Flexa P5 5 Çıkışlı, Özel Kılıflı PWM Çoklayıcı Kablo Fiyatı

bu ürün sanırsam hem molex ten guc alıyor hemde 4 pinden kontrol ediliyor

dusuk rpm de çalışacaklardır

sanırsam rgb kontol için anakartın uyumlu bir çıkışının olması gerek özel anakartlar gerekir diye biliyorum ama siz genede araştırın

bu konu hakkında pek bi bilgim yok 2 segotep 1 akasa viper fanım var aksa çok fazla ses yaptığından anakarta bagladım

bu arada o hdd yi iyi soğutmanızı tavsiye ederim bende 2 tb wd blcak ve wd blue 500gb modellerini kullanıyorum sadece hdd icin kasaya 1 fan daha ilave ettim wd ler cok ısınıyor

Zaten HDD'nin hemen yanında bir adet fan mevcut.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı