Fan çoklayıcı nasıl takılır?

The.Kıvırcık

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Ck Enerji / Kesinti ve İş Gücü Operatörü
RAM
1x16 balistix 3200mhz
Anakart
Biostar h610mh
İşlemci
12400f
Öncelikle selamünaleyküm. MSI MAG 100R kasam var anakartım da 1 adet fan yuvası oldugu için {CPU fan] dışında kasamın önündeki fanlar çalışmıyor. Ben bir fan çoklayıcı almak istiyorum 2 adet fanım için fakat almış oldugum sıvı sogutma hakkında cok bir bilgim yok pf 240 Silver stone sıvı sogutma aldım ben bu sıvı sogutmanın fanlarını aynı normal fan gibi bir coklayıcıya mı takacagım yoksa fişe tak çalıştır gibi mi anlayamadım. Bilgisi olan varsa simdiden teşekkür eder minnetlerimi sunarım iyi günler dilerim.

Kasanıza ait fan kablosu anakart üzerindeki sys_fan'a takılıyor diye biliyorum. Cpu fan'la ilgisizdir.
Yada bazı markalarda CHA_FAN diye geçiyor sanırım.

Kasanıza ait fan kablosu anakart üzerindeki SYS_FAN'a takılıyor diye biliyorum. CPU Fan'la ilgisizdir.
Ya da bazı markalarda CHA_FAN diye geçiyor sanırım.

Yok demek istedigim o degil CPU fanında CPU sogutucu tkaılı şu anda zaten fakat kasanın önündeki 2 fanın girişleri boşta cünkü yer yok anakartta cogaltıcı alacagım ama sıvı soğutmayı aldıgımda 2 tane ayrı ayrı kablo daha mı çıkacak 2 fanı var ya sıvı sogutucunun

Radyatör fanlarının çoklayıcısı sıvı soğutma kutusundan çıkıyor. Çoklayıcı var evet. Sonrasında radyatörü CPU FAN'a bağlıyoruz. Pompayıda PUMP FAN'a.

Radyatör fanlarının çoklayıcısı sıvı soğutma kutusundan çıkıyor. Çoklayıcı var evet. Sonrasında radyatörü CPU Fan'a bağlıyoruz. Pompayı da pump Fan'a.

Tamamdır teşekküre derim peki sıvı sogutma kutusundan cıkan coklayıcı kaç adet oluyor 1 mi yoksa 1'den fazla coklayıcısı var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı