Fan Çoklayıcı Zarar Verir mi?

Perci

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba dostlar, linkini verdiğim ürünü inceleyip kullansam bir sorun oluşturur mu, oluşturmaz mı diye yorum yapabilir misiniz? Ürün anladığım kadarıyla gücü Molexten alıp 4 pin fan girişi ile anakarta haber yolluyor, sizce kullanmakta bir sakınca var mı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir güç kanalından 3 fan kullandık ve sorun yaşamadık. Fan sayısı çok abartılı olmadıkça zarar vermeyeceğini düşünüyorum. Özellikle gücü PSU üzerinden alan çoklayıcı daha dahayanıklı olabilir. Anakart üzerinden güç alanlar daha kolay zarar verebilir diye düşünüyorum.

Bir sorun oluşturmaz ya da zarar vermez, kullanabilirsin.
Yorumlarınız için çok teşekkür ederim, geç yazdığım içinde özür diliyorum hocam. Peki şimdi hocam benim fanlarım 3 pinli bu cihazla kontrol edebirliyim şuan analarta bağlı 3 pinli 1 tane fanım var onu standart mode falan alınca voltajı eksiltip yavaşlatıyor ledleri biraz sönüyor bu cihazda bu görevi görür mü acaba ?

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim, geç yazdığım içinde özür diliyorum hocam. Peki şimdi hocam benim fanlarım 3 pinli bu cihazla kontrol edebirliyim şuan analarta bağlı 3 pinli 1 tane fanım var onu standart mode falan alınca voltajı eksiltip yavaşlatıyor ledleri biraz sönüyor bu cihazda bu görevi görür mü acaba ?

3 pinli fan takabilirsiniz sorun olmaz. Son sorunuzu tam net olarak anlamadım ama şöyle cevap vereyim, anakart üzerinden bağladığınızda ne yapabiliyorsanız bu çoklayıcıyla da yapabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı