Fan çoklayıcıya fan çoklayıcı bağlamak

Serpenos

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522193036
Selamlar bir sorum var. Gigabyte B450M-S2H anakartım var ve üstünde bir adet CPU_FAN ve bir adet SYS_FAN girişi var. Ben bir adet Cooler Master Masterliquid Lite sıvı soğutucu almak istiyorum diyelim. Pompanın bağlantısını CPU_FAN'A yaparsam radyatörün fanını bağlayamıyorum çünkü kasamın 4 fanı 1 tane çoklayıcıya bağlı ve o da SYS_FAN'A bağlı. Bir tane daha çoklayıcı alıp çoklayıcıya takarsam bir sorun yaşar mıyım?

Hocam bir çoklayıcı daha alıp Molex ile bağlayabilirsiniz.

Başka türlü nasıl olur anakartta Pump Fan çıkışı varsa sıvı soğutma bu çıkışa bağlanır. Çoklayıcı ile çoklayıcı nasıl bağlanır fikrim yok.

Hocam şahsen ben bir şey anlamadım.

Hocam fan çoklayıcı var ve 4 tane kasanın fanı da bu çoklayıcıya bağlı. Bu çoklayıcı da anakarttaki SYS_FAN1'e bağlı. CPU soğutucu fanı da CPU_FAN'a bağlı ve kasada başka fan veya pompa girişi yok. Ben de yeni bir çoklayıcı alıp bu çoklayıcının ucunu halihazırda elimde bulunan çoklayıcının bir fan girişine takmak istiyorum ki fan ve pompayı bağlayabileceğim soketim olsun.
Aklıma bir şey geldi. Egzoz fanı söküp direk işlemci soğutucunun fanını egzoz fan yerine bağlayıp radyatörü de CPU__FAN'a bağlasam sağlıklı olur mu? Yani içerideki hava sirkülasyonunda sorun olur mu?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı