Fan kontrolcüsü MSI B550-A Pro anakarta nasıl bağlanır?

qqmehemt

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar iyi akşamlar, kasamda görseldeki kontrolcü bulunuyor. sıvı soğutucu ile senkron çalışmasını istiyorum dolayısıyla anakarta bağlamam gerek, kontrolcü ve anakart bunun için uygun mu, uygunsa nasıl bağlayabilirim?

Anakart MSI B550-A Pro

IMG_2906.jpeg

Boşda ARGB girişi yok, en sol alttaki RGB girişi sanırım. Yani takamazsın, ayrıca neden kontrolcüye bağlamaya çalışıyosunki anakartına bağla ikisine de aynı renk komutunu ver senkron çalışacakdır.

Boşda ARGB girişi yok, en sol alttaki RGB girişi sanırım. Yani takamazsın, ayrıca neden kontrolcüye bağlamaya çalışıyosunki anakartına bağla ikisine de aynı renk komutunu ver senkron çalışacakdır.

Hocam kasa fanlarını kontrolcüden anakarta bağlamak istiyorum zaten şu an fanlar kasanın kendi kontrolcüsüne bağlı bunu direkt anakarta nasıl bağlarım onu soruyorum

Hocam kasa fanlarını kontrolcüden anakarta bağlamak istiyorum zaten şu an fanlar kasanın kendi kontrolcüsüne bağlı bunu direkt anakarta nasıl bağlarım onu soruyorum.

Kontrolcü anakarta uygunmu senkron çalışır mı fanlarım yazmışsın ondan dolayı öyle dedim, anakartını incele 4 pinli girişler olması lazım 2'si üst orta, diğerleride alt tarafda olabilir PWM fan yazar yanında onlara takacaksın eğer ki fan hızlarını kontrol etmek istiyorsan. Eğer ki RGB'yi kontrol etmek istiyorsan 4 pinli ise RGB, 3 pinli ise ARGB portuna takacaksın. Portların yerlerine MSI'nin sitesinden anakartının sayfasına girip bakabilirsin vardır herhalde.

Kontrolcü anakarta uygunmu senkron çalışır mı fanlarım yazmışsın ondan dolayı öyle dedim, anakartını incele 4 pinli girişler olması lazım 2'si üst orta, diğerleride alt tarafda olabilir PWM fan yazar yanında onlara takacaksın eğer ki fan hızlarını kontrol etmek istiyorsan. Eğer ki RGB'yi kontrol etmek istiyorsan 4 pinli ise RGB, 3 pinli ise ARGB portuna takacaksın. Portların yerlerine MSI'nin sitesinden anakartının sayfasına girip bakabilirsin vardır herhalde.
Fanlar 6 pin sadece kontrolcüye takılabiliyor kontrolcüden kablo ile anakarta bağlama şansım yok mu

+++++

Yeni konular

Geri
Yukarı