Çözüldü Fan kontrolcüsüne RGB fan takılır mı eğer takılıyorsa RGB olarak çalışır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ersin Sali

Hectopat
Fan kontrolcüsü alacağım merak ettiğim 2 şey var. 1.si fan kontrolcünün sadece 1 kablosu var onu da anakarta takacağım fakat anakarttaki SYS_FAN mı yoksa CPU fan kısmına mı takacağım? Yani CPU fanı anakarta takmak yerine fan kontrolcüye mi takacağım, yoksa normal CPU fanını anakarta ve anakartımda sadece 1 tane SYS_FAN olduğu için oraya fan kontrolcüyü ve fan kontrolcüye fanları mı takacağım? 2. sorum ise başlıktaki gibi 1 tane RGB'siz fan 3 tane RGB'li fan var, RGB'siz olanı fan 1'e takacağım ve RGB'li olanları fan 1-2-3 ama RGB'si çalışacak mı? Ve bu fanların hızını anakarttan kontrol ediliyor diye biliyorum nereden?

1597572273616.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
İşlemcinin fanı CPU_FAN'da olacak zaten. Diğer fanlarınızı kontrolcüye bağladıktan sonra kontrolcünün kablosunu SYS_FAN'a takacaksınız. Hızı da anakarttan kontrol edilebilecek. Gerçi kontrolcülerde fan hızını da ayarlamak için butonlar oluyordu sanırım. Ben sadece kablo çoklayıcı kullanıyorum hız konusunda emin değilim.
İşlemcinin fanı CPU_FAN'da olacak zaten. Diğer fanlarınızı kontrolcüye bağladıktan sonra kontrolcünün kablosunu SYS_FAN'a takacaksınız. Hızı da anakarttan kontrol edilebilecek. Gerçi kontrolcülerde fan hızını da ayarlamak için butonlar oluyordu sanırım. Ben sadece kablo çoklayıcı kullanıyorum hız konusunda emin değilim.

Çözüm
RGB girişleri var bazılarında ona göre alın fanın kablolarını ona takıyorsunuz üstünden modlar arasında geçiş yapabiliyorsunuz.

Benim yukarıda attığım SS'deki fan çoklayıcı alacağım güç kaynağına giden Molex kablosu yok sadece anakarta giriyor ve 4 pinli fan takılıyor fanları buna takınca RGB'si çalışır mı fanların onu anlamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı