Fan kontrolcüye farklı marka fan takılır mı?

basganmemduh

Decapat
Arkadaşlar, elimde darkflashın mıknatıslı üzerinde 8 adet fan yazan bir fan kontrolcüsü ve buna bağlı 4 tane kumanda ile kontrol edilebilen fanı bağlı. Ben şimdi bu kontrolcüye yeni satın almış olduğum Frisby marka fanları bağlayabilir miyim? Frisby'nin kendi fan kontrolcüsü ve kumandası var ama başka bir Molex kablosu bulamadığımdan hepsini darkflashın kontrolcüsüne bağlamak istiyorum.

Sizce darkflashın kumandasyla sonradan taktıklarım da kontrol edilebilir mi? Kontrol edilemese bile tam devir çalışsın bana yeter. Güç kaynağının kablolarını tekrar demonte edip Molex'i bulup kendi kontrolcüsünü bağlamak istemiyorum. Bir de darkflashın kontrolcüsünün üzerinde 8 adet fan girişi yazmışlar ama fanların takıldığı slottan 10 adet var. 10 tane bağlayabilir miyim ben bu kontrolcüye.
Şimdiden teşekkür ederim herkese

Aldığınız fanların soket tipiyle kontrolcünün soket tipi aynıysa takabilirsiniz. Fakat şunu eklemek istiyorum bir arkadaşım aynı pinleri olmasına rağmen 2 farklı markayı aynı kontrolcüye taktığında kontrol edememişti sebebini bilmiyorum.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı