Farklı marka RGB fan kumandasıyla çalışır mı?

Deysz

Centipat
Daha fazla  
RAM
GSKİLL 8X2 3200MHZ CL16
Ekran kartı
APU
Anakart
ASUS PRİME B450M-K II
İşlemci
AMD RYZEN 5 PRO 4650G
Merhaba.

Game booster GB-G3309b bilgisayar kasası kullanıyorum fanlardan biri nedensiz ses yaptığından dolayı değiştirmeyi düşünüyorum.
Kasa içerisindeki fanları kendi kumandası ile kontrol edebiliyorum farklı marka bir RGB fan takarsam kumandayla kontrol edebilir miyim?
Yoksa sadece diğer fanları mı kontrol edebilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer kasa fanlarını kontrol eden kontrolcüyle uyumlu bir fan alırsan çalışması muhtemel. Genelde RGB ve komut alma mantığı belli çerçevede hareket eder. Sadece pin sayısı ve kafa tipi değişikliği önemli. O nedenle aynı RGB bağlantı kafasına sahip bir fan alman işe yarayabilir demek istiyorum.

Eğer kasa fanlarını kontrol eden kontrolcüyle uyumlu bir fan alırsan çalışması muhtemel. Genelde RGB ve komut alma mantığı belli çerçevede hareket eder. Sadece pin sayısı ve kafa tipi değişikliği önemli. O nedenle aynı RGB bağlantı kafasına sahip bir fan alman işe yarayabilir demek istiyorum.

Zaman ayırıp cevap verdiğiniz içi teşekkür ederim hocam internetten biraz araştırdığım kadar sizin dedikleriniz yazıyor çoğu yerde. Benzer bir fan bulup deneyeceğim o zaman

Yeni konular

Geri
Yukarı