Fan montaj yönü

Manyak228

Decapat
Bilgisayarıma 2 adet 3'lük Corsair LL120 RAM satın aldım. 3 tanesini öne montaj ettim acaba yönleri doğru mudur? Bu arada egzoz fanımı daha takmadım egzoz fanını da bu fanların tam tersi yönüne takmam mı gerekiyor acaba?

i
WhatsApp Image 2019-08-01 at 12.04.52.jpeg
WhatsApp Image 2019-08-01 at 12.04.52(1).jpeg

Öne taktığınız fanların yönü doğru. Egzoz fan da aynı yöne bakmalı, yani havayı dışarı üflemeli.

Mantık şu. Fanlar ızgaranın olduğu yöne doğru hava üfler. Yani ön fanların yönü doğru. @Asım Demir 'in de belirttiği gibi egzoz fanı da ön fanlarla aynı yöne bakmalı ki, içerideki havayı dışarı atsın.

Mantık şu. Fanlar ızgaranın olduğu yöne doğru hava üfler. Yani ön fanların yönü doğru. @Asım Demir 'in de belirttiği gibi egzoz fanı da ön fanlarla aynı yöne bakmalı ki, içerideki havayı dışarı atsın.
Peki yan kapakta nasıl olmalı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öne taktığınız fanların yönü doğru. Egzoz fan da aynı yöne bakmalı, yani havayı dışarı üflemeli.
Yan kapaktaki fan'ı hangi amaçla kullanacağınıza göre değişir. Egzoz olacak ise fanın ızgarası dış cepheye bakmalı. İçeri hava alsın istiyorsanız tam tersi.
merhabalar ben kasamın arka fanını taktım bu şekilde oldu yanlış oldu sanırsam
WhatsApp Image 2019-08-01 at 14.33.08.jpeg

birde sıvı soğutmanında fanlarını değiştirdim onların durumuda bu şekilde
WhatsApp Image 2019-08-01 at 14.33.08(1).jpeg

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı