Fan montajını nasıl yapmalıyım?

weirdcore

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba iki tane sorum olacak. İlk olarak; Technopat'taki hiçbir montaj videosunda kasayla beraber gelen fanların kabloyla anakarta bağlandığını görmedim. Fakat herhangi bir bağlama işlemi uygulanmazsa fanlar çalışmaz. Fanları anakarta biz takıyorsak hangi yuvalara takmalıyız? İkincisi ise; farz edelimki ben su soğutma aldım. Yanında gelen fana ilaveten bir fan da ben aldım ve radyatörün iki tarafınada fan takıp egsoz fanın yerine taktım. Birinci fanı cpu fan bire, ikinci fanı cpu fan ikiye taktım. Diğer fanı hangi girişe takacağım?

Anakart üzerinde bulunan CPU_FAN'a işlemci fanını veya su soğutma sisteminin pompasını, CHA_FAN yazan kısımlara da diğer fanları takacaksınız.

Anakarta göre değişebiliyor. Hiç olmayan da var, 4-5 tane olan da var.

Şimdi biraz baktım ama bulamadım. Asus H97-PRO GAMER hakkında herhangi bir malumatınız var mı? Zira 4-5 fan benim için yeterli olmayacaktır.

2 adet CPU_FAN, 3 adet CHA_FAN soketi mevcut. Fan çoklayıcı kullanabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı