RX580 fan montajını nasıl yapabilirim?

Talhacolak1903

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Serbest meslek
Arkadaşlar konu başlığında yazdığım gibi malum kurlar yüzünden yeni bir kart yenilemesi yapmayı düşünmüyorum sadece internetten sipariş edebileceğim RX580'e uyumlu bir fan takviyesi düşünüyorum örneğin;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu kanalın yaptığı gibi bir şey yapabilir miyim? Teşekkür ederim. Kart ne kadar güçlü olsa da fiyatına göre, aşırı ses yapıyor ve ısınıyor voltaj düşürüp kullanıyorum 1366 MHz'de 1150 yerine 1075'te kullanıyorum fakat yine de yetmiyor. Modelim de Armor, soğutma performansı çok başarılı değil bilen bilir.

GPU yükte sıcaklık değerleriyle beraber işlemcinin de yükte sıcaklık değerlerini paylaşabilir misiniz? Buna göre yeni bir fanın gerekli olup olmadığı konusunda tavsiye verilebilir en azından.
Ayrıca kasaya ekstra fan takabilir ve hava akışı yetersiz olan bir kasa ise daha iyi bir kasa modeli de tercih edilebilir.

Ekran kartı yerine kasanın akışını düzeltmek daha mantıklı geldi bana.
Kasam büyük önde 3 fan arkada 1 egzoz fanı var kasa kapağı açıkken bile sesli armor modeli biraz sıkıntılı bir kart bu nedenle sorunu kökten çözmek istiyorum.
GPU yükte sıcaklık değerleriyle beraber işlemcinin de yükte sıcaklık değerlerini paylaşabilir misiniz? Buna göre yeni bir fanın gerekli olup olmadığı konusunda tavsiye verilebilir en azından.
Ayrıca kasaya ekstra fan takabilir ve hava akışı yetersiz olan bir kasa ise daha iyi bir kasa modeli de tercih edilebilir.

RDR2'de 80 derecelerde geziyor kart.

Bu kasayı değiştirmektense GPU çekirdeğinin üzerinden 1 boru geçen soğutma bloğunu değiştirmek daha mantıklı geldi.
Sorun oluşturacak bir sıcaklık değil gibi geldi bana. Benim ekran kartım (RX 570) orta ayarlar 1080P NFS Heat'de 80 derece.

İşte tahminimce 60 db ses çıkıyordur fanlardan, bir termal macun yenilemesi deneyeceğim olmadı konudaki olayı yapmayı deneyeceğim.

Kasam büyük önde 3 fan arkada 1 egzoz fanı var kasa kapağı açıkken bile sesli Armor modeli biraz sıkıntılı bir kart bu nedenle sorunu kökten çözmek istiyorum.

RDR2'de 80 derecelerde geziyor kart.

Bir temizlik yapıp termal macun değiştirseniz nasıl olur 3 fan olunca sorun çözülecek mi alttan ve üstten de fan takarsanız kasaya daha iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı