Fan ne ile temizlenir?

Arkadaşlar merhabalar Laptop'um çok ses çıkarıyor. Bende fanını temizleyeceğim ama fanı temizlemek için bir sprey veya fırça gibi bir şey var mı? Ne ile temizlersem daha etkili olur?
Cevaplarsanız sevinirim.
Pervane olan kısımları kulak çubuğu ile temizlemek daha iyi olabilir.

Arkadaşlar merhabalar Laptop'um çok ses çıkarıyor. Bende fanını temizleyeceğim ama fanı temizlemek için bir sprey veya fırça gibi bir şey var mı? Ne ile temizlersem daha etkili olur?
Cevaplarsanız sevinirim.
Pervane olan kısımları kulak çubuğu ile temizlemek daha iyi olabilir.
Ben sürekli kulak çubuğuyla temizliyorum, iyi oluyor. Arkadaşın dediği gibi yapın bence.

8 yıllık bilgisayarımı her zaman dikkatli kullanmaya çalıştım, masa dışında herhangi bir zemine bile koymadım.
Ses ve ısıda değişmeler olmaya başlamıştı, tamirci araştırdım, çevremde güvenebileceğim yer bulamadım. Sonra birçok video izledim. 15 tl'ye bir anahtar takımı aldım. Bilgisayarı adım adım söktüm. İlk açtığımda gözlerime inanamadım. Diş fırçası, boya fırçası gibi küçük fırçalarla önce fanı sonra da tüm parçaları temizledim. Tam bir avuç toz çıktı.

Toparlarken en son vidayı monte ettikten sonra kenarda bir vida daha kaldığını fark ettim :)

Çözümü biraz zamanımı aldı ama değdi, PC performansı aşırı arttı.

Yeni konular

Geri
Yukarı