Fan RGB'leri çalışıyor fakat dönmüyor

Alperen9g

Hectopat
Merhaba arkadaşlar.
Ekran kartımın çok fazla ısındığını gördüm ve kasayı temizlemek için kapağını vs. açtım. Bir baktım öndeki 3 fan ve arkadaki 1 tane egzoz fanı hiçbir şekilde dönmüyor.

Sadece işlemci fanı stabil şekilde çalışıyor ve dönüyor fakat RGB'leri fanlarımın yanıyor, elimle döndürdüğümde vs. de hiçbir şekilde çalışmıyor. Anakartım MSI B460-M Pro fanlarımım, CPU_PWR1'e bağlı ve hep de öyle kullanmıştım oysaki, hiçbir problem yaşamamıştım. Sistemi hazır almıştım ve olduğu gibi böyle gelmişti. Ben sadece ekran kartı vs. takmıştım. Sadece bir kereliğe mahsus kasayı vs. sökmeye çalıştım fakat elimde yeterli çıkarma aleti vs. olmadığından sökememiştim. Sadece PSU'yu sökmüştüm. Onu da çıkartamadığımdan ötürü güzel bir şekilde geri vidalarını takmıştım, yerinden hiçbir şekilde çıkarmadım. Onun haricinde öndeki ızgarayı sökemediğimden öndeki fanları da çıkartamamıştım ve vidalarını geri takmıştım. Hiçbir şekilde fanların kablolarına vs. temasta bulunmadım, durduk yere şimdi fanlarım çalışmıyor. Ne yapabilirim yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı