Sistemin RAM RGB'leri çalışıyor fakat bilgisayar çalışmıyor

Sayargaming

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Benim şimdi topladığım bir PC var fakat RAM'larin RGB'si yanıyor ama bilgisayarın ne kasa fanı ne işlemci fanı çalışıyor hiçbirisi çalışmıyor. Kabloları kontrol ettim hepsi doğru yerlere takılı anakartta mı bir sıkıntı var bilemiyorum. Bir de PSU'nün kablosunu prize takıyorum powera basıyorum anakartta elektrik gitme sesi yani çıt sesi geliyor ama fanlar vs çalışmıyor. M.2 SSD'nin de RGB'si yanmıyor. Bir yardım eli uzatır mısınız rica etsem?

Arkadaşlar merhaba benim şimdi topladığım bir PC var fakat RAM'larin RGB'si yanıyor ama bilgisayarın ne kasa fanı ne işlemci fanı çalışıyor hiçbirisi çalışmıyor kabloları kontrol ettim hepsi doğru yerlere takılı anakarttamı bir sıkıntı var bilemiyorum. Bir de PSU'nün kablosunu prize takıyorum powera basıyorum anakartta elektrik gitme sesi yani çıt sesi geliyor ama fanlar vs çalışmıyor M.2 SSD'ninde RGB'si yanmıyor. Bir yardım eli uzatır mısınız rica etsem.

Bir de anakartım: B550M DS3H modeli onu yazmayı unutmuşum kusura bakmayın.

İşlemci fanını yanlış taktığı için 1. RAM slotunu kullanamıyor anladığım kadarıyla. Deneme yapmak için fanın yönünü değiştirtmiş arkadaş.

Kullanamasın 2 ve 4'te takılı zaten RAM'ler. CPU'nun da dahili grafiğiyle alakalı bir problemde yok ortada, bu yazılımsal bir konu. RAM'lerin RGB'sinin gelmesi ama fanlara güç gelmemesi, PSU'nun topaklanmasından tutun, anakart arızasına varan türlü türlü yerlere varıyor. Dahili grafik veyahut harici grafik arızası yaşansa bile bilgisayar çalışabilir ancak görüntü alamazsınız.

Kullanamasın 2 ve 4'te takılı zaten RAM'ler. CPU'nun da dahili grafiğiyle alakalı bir problemde yok ortada, bu yazılımsal bir konu. RAM'lerin RGB'sinin gelmesi ama fanlara güç gelmemesi, PSU'nun topaklanmasından tutun, anakart arızasına varan türlü türlü yerlere varıyor. Dahili grafik veyahut harici grafik arızası yaşansa bile bilgisayar çalışabilir ancak görüntü alamazsınız.

Ben yaptığının mantıklı olduğunu söylemedim ki, işlemci soğutucuyu neden söktüğünü sormuşsunuz onu cevapladım. :D

Çözümler mükemmel konudaki, farklı bir PSU takın deneyin vs. BIOS pilinizde herhangi bir sorun yoksa, yollayın servise. Potansiyel PSU problemi olduğu ortada ancak. Çıt sesinin gelmesi normal değil topaklanmada olabilir. Umarım yanan bir şeyler yoktur. Bu yüzden diyoruz voltaj korumalı prizler kullanın. :)

Geri
Yukarı