Fan sesi sorunu

eserten85

Centipat
Merhaba arkadaşlar. Benim laptopum iyi, bütün oyunları açar kaldırmasa bile ki kaldırıyor, mantığını öğretmeye çalışıyorum. 30 FPS çalışır ama açar oynatır ki 150 FPS'ten aşağıya vermiyor.
Sorun şu ki fan sesi 150 FPS alırken de aynı 30 FPS alırken de aynı 30 dereceyken de aynı 200 dereceyken de aynı sesi veriyordu. Tek farkı laptopum sıcaklığı oluyordu. Isınınca FPS düşmüyordu hala düşmüyor ama ses çıkartmaya başladı. 30 dereceyken de cıkartıyor 150 dereceyken de aynı sesi çıkartıyor.
5 Yıl boyunca sessiz kullandım fakat dün ses çıkmaya başladı fandan bu PC soğukken de aynı ses cıkıyor sıcakken de. Ve dün vurdum düzeldi. Laptopu hiç ellemeden bütün oyunları sessiz oynadım ama laptopu az oynatınca tekrar ses çıkmaya başladı ve düzeltemedim.
Sorun ne olabilir arkadaşlar? 2 gündür kanser oldum, yardımcı olabilecek var mı?

Fanınızı contact cleaner vb. ile temizleyin. Sorun düzelmezse internet üzerinden sipariş verip değiştirebilirsiniz. Asla ama asla vurarak düzeltmeye çalışmayın HDD gibi parçalara zarar verirsiniz.

Bilgisayarı az önce uyku moduna aldım tekrar açtım ve ses kesildi bunu 12. kere deneyince oldu ve oyun falan oynadım fan sessiz çalıştı sorunsuz sorun sadece kirli olması değil mi başka bir sebebi olamaz.

Önerdiğim contact cleaner aynı zamanda yağ olduğu için arasına girip engelleyen her türlü pisliği çıkarmanızı da sağlar.

Teşekkürler yardım için pislik birikmiş ya laptopu salladım falan o toz hareket etti galiba 2 gündür sorunsuz oynuyorum laptop olduğu için yemiyor kısa zaman içinde temizlettirmem lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı