Kasa Fan Sesi Sorunu

GökUzay

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaslar Rampage bir bilgisayar kasam var. Arkada 1, onde 3 fan var. Onde 3 fandan en assagidaki boyle traktor gibi ses cikariyor, ve bayağı yavas donuyor, kablolara vs hic ellemedim, bu sorun icin servise gider mi? Sorun nereden kaynaklidir, acaba bilgisi olan var mi? Bilgisayarim henuz 6 aylik, hicbir kablo ve baglantiya ellemedim.

Dosya Ekleri

• IMG_20200804_195132.jpg
    IMG_20200804_195132.jpg
    996,4 KB · Görüntüleme: 24
Son düzenleme:
Dostum bak sen beni anlamak istemiyorsun ama benim fanlarda sadece bir kablo var ve oda 4 pin girişli başka kablo yok anla bunu artık.

E tamam buna bir şey demiyorum ki. Benim dediğim şey tüm fanlarda aynı girişten yok benim fanlarım gördüğün giriş ile çalışıyorlar. Ve bu girişe takılı olanlar chipsette gözükmüyor fakat anakarta taktığım gözüküyor arkadaşın fanı da büyük ihtimalle bu şekilde takılı ve bu yüzden göremedi.

Tüm fanları tek tip mi sanıyorsun anlamadım.

E tamam buna bir şey demiyorum ki. Benim dediğim şey tüm fanlarda aynı girişten yok benim fanlarım gördüğün giriş ile çalışıyorlar. Ve bu girişe takılı olanlar chipsette gözükmüyor fakat anakarta taktığım gözüküyor arkadaşın fanı da büyük ihtimalle bu şekilde takılı ve bu yüzden göremedi.

Tüm fanları tek tip mi sanıyorsun anlamadım.

Tamam dostum sağ ol.

Arkadaşlar
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
buraya sorunun videosunu çekip upload ettim. Bilgisayar içi ve kabloları hakkında bilgi sahibi değilim. Anakart üstündeki tüm kablo ve soketleri kontrol etttim. Ama direk fanların bağlı olduğu noktada kasa parçası olduğu için ulaşamadım, dikkatli dinlerseneiz traktör gibi bir ses çıkıyor.

Arkadaşlar
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
buraya sorunun videosunu çekip upload ettim. Bilgisayar içi ve kabloları hakkında bilgi sahibi değilim. Anakart üstündeki tüm kablo ve soketleri kontrol etttim. Ama direk fanların bağlı olduğu noktada kasa parçası olduğu için ulaşamadım, dikkatli dinlerseneiz traktör gibi bir ses çıkıyor.

Bir şey dönmesini engelliyor gibi geldi bana.
Ön kapak çıkıyorsa bir bakabilirsin arasında bir şey vs var mı?
En alt fan olduğu için bir şeyin sıçraması muhtemel
Sonuçta havayı dışarıdan alıyor ve oraya bir giriş var.

Yeni konular

Geri
Yukarı