Fan soğutma ayarı

cnkkrblt

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar,
Sistem özellikleri.
MSI B450A PRO Max anakart.
MSI Radeon RX 580 8 GB OC ekran kartı.
AMD Ryzen 5 3500X 3.6 GHz işlemci.
G.Skill 16 GB RAM (Dual kit)

Yukarıda bahsettiğim sistemde. Rampage rampart mesh panel 600W 80 Plus Bronze siyah 4*12cm RGB fanlı tempered glass oyuncu kasası kullanıyorum.
Sadece PUBG Mobile oynuyorum ve ekran kartımın fanı çoğu zaman çalışmıyor bile.

Sormak istediğim şudur aşağıda paylaştığım, değerler normal mi yoksa yüksek değerler mi? Eğer normalse ise fan ayarı yaparak kasamı daha sessiz hale getirebilir miyim fanlar biraz sesli çalışıyor. Aşağıdaki veriler 6 saatlik bir çalışmadan sonra şu an güncel olarak aldığım screenshot paylaşımıdır.

Yukaridaki sistem bilgilerine dayanarak voltage ayarı yapılabilir mi? Uygun voltagımı belirleyebilir misiniz?(eğer kasam daha sessiz olacaksa)
Kafam biraz karışık.
Teşekkürler.

sıcaklık.png

Attığınız ekran görüntüsünde yükte değil sisteminiz.
Sisteminizin yükte kaç derecelerde gezdiğine bakmanız gerekiyor ona göre fan ayarı yaparsınız.

Attığınız ekran görüntüsünde yükte değil sisteminiz.
Sisteminizin yükte kaç derecelerde gezdiğine bakmanız gerekiyor ona göre fan ayarı yaparsınız.
anladım ama suan fanlarım sanki maximumda çalışıyor gibi ses çıkarıyor.aslında ben hiç bir işlem yapmasamda bukadar ses var saaatlerce oyun oynasamda aynı ses :S

hayır stock hali, toplandığı gün nasılsa aynı duruyor vatan pc de kendi teknisyenleri birleştirdi.
Zaten o sisteme o PSU'yu ancak Vatan Bilgisayar çalışanları verebilirdi, onu da yapmışlar. CPU fanı 1300 RPM'de dönüyor rahatsız edecek kadar ses yapacağını tahmin etmiyorum, GPU fanı zaten dönmüyor. Eğer boşta bile rahatsız edecek kadar ses geliyorsa ses yapan fanlar muhtemelen kasanın kendi fanları. Eğer PWM ise BIOS üzerinden RPM düşürebilirsiniz. PWM değil ise sanırım RPM'lere etki edemiyorsunuz. Mümkün olan en kısa sürede de sağlam bir PSU'ya geçmenizi tavsiye ederim.

Zaten o sisteme o PSU'yu ancak Vatan Bilgisayar çalışanları verebilirdi, onu da yapmışlar. CPU fanı 1300 RPM'de dönüyor rahatsız edecek kadar ses yapacağını tahmin etmiyorum, GPU fanı zaten dönmüyor. Eğer boşta bile rahatsız edecek kadar ses geliyorsa ses yapan fanlar muhtemelen kasanın kendi fanları. Eğer PWM ise BIOS üzerinden RPM düşürebilirsiniz. PWM değil ise sanırım RPM'lere etki edemiyorsunuz. Mümkün olan en kısa sürede de sağlam bir PSU'ya geçmenizi tavsiye ederim.
valla girdim demin bios tan pwm mi değilmi bilmiom standard %60 güçte çalışıo değiştirmeye çalışıom ayarları değişim yapıo ama fan sesinde değişlik yok sanırım kontrol edemiom dediğin gibi tam anlamadım hala PWM tıklı gözüküyo internettede bir video bulamadım

Yeni konular

Geri
Yukarı