Fan Sorunu 5000 Rpm

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

parisapo

Hectopat
En iyi cevaplar
0
Yer
Konya
Evet 2 gün önce bilgisayarımı topladım. Fakat fan seslerinden kafam ağrımaya başladı. :D Fan 5000 rpm dönüyor. Ne yapmam gerekir.

Mikail Fidan

Technopat
Yönetici
En iyi cevaplar
601
Hangi fan o merak ettim? Yüksek ihtimal AMD'nin stok fanıdır :) BIOS'tan fan devirlerini ayarlayabilirsin. Asus anakart kullanıyorsan, Advanced Settings kısmında Monitör sekmesine gelip, Slient ya da Standart demen yeterli.

KS
parisapo

parisapo

Hectopat
En iyi cevaplar
0
Yer
Konya
Hangi fan o merak ettim? Yüksek ihtimal AMD'nin stok fanıdır :) BIOS'tan fan devirlerini ayarlayabilirsin. Asus anakart kullanıyorsan, Advanced Settings kısmında Monitör sekmesine gelip, Slient ya da Standart demen yeterli.
Evet o kısma baktım. Zaten Standartta 600 rpm ayarı seçili Recep Baltaş overclok videosunda 200 rpm yazıyordu. Bende 200 rpm yapsam fanı 5000 rpm altına düşer mi ?

Dark Knighht

Hectopat
En iyi cevaplar
0
Kurtulmak lazım şu stock fandan, gürültülü ve soğutmuyor, acayip ısı yayıyor.

KS
parisapo

parisapo

Hectopat
En iyi cevaplar
0
Yer
Konya
Aslında gayet iyi soğutuyor. Sadece çok gürültü yapıyor. Oyun açarken çok ses yapıyor.

KS
parisapo

parisapo

Hectopat
En iyi cevaplar
0
Yer
Konya
Dediğim gibi sadece oyunlarda bu kadar yükselme oluyor. İnternet gezindiğim zaman olmuyor.

Mikail Fidan

Technopat
Yönetici
En iyi cevaplar
601
Evet o kısma baktım. Zaten Standartta 600 rpm ayarı seçili Recep Baltaş overclok videosunda 200 rpm yazıyordu. Bende 200 rpm yapsam fanı 5000 rpm altına düşer mi ?
Dostum o fanın ineceği alt limit. Yani en az 600 devirde dönecek. Dediğim gibi Slient yapsan yeter.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yukarı