Fan taktıktan sonra bilgisayardan duman çıkması

MUSTAFA BABA 06

Decapat
Fanlar olmadığı için kasam ısınıyordu. Ben de fanları taktım. PC'yi açtım bir sorun olmadı. Boşta bir kablo vardı. Onu anakartın sağ alt koşesinde bir yere taktım ve PC'yi açtım. Görüntü gelmedi. PSU zorlandı. Sanarsam 350W baya eski power ve ben monitöre bakarken kasanın içi yanmış, duman çıktı. Ev yanık koktu bayağı. Şimdi kasayı acmaya korkuyorum. Önceden kasanın içinin fotoğrafını çekmistim onu yollayim faydasi olur. Bu arada en alttaki beyaz kablo fanın kablosu. Boşta olan kablo o değildi yani 😂
IMG_20181023_191242_852.jpg

SYS_FAN kısmına takmadınız mı kabloyu? Bilmediğiniz yere neden takıyorsunuz.

Kasa ısındığı için fan takmak yerine toz temizliği yapmış olsaydınız daha etkili olurdu.
Süpürgeyle çektik ama pek etkili olmadı. Zor bunları temizlemek, bir de sökmesini bilmiyorum zaten. Kasa şimdiye kadar hiç sıkıntı olmadan çalışıyordu. Söylemeyi unutmuşum; bir de ekran kartının ucunu sokerken vidası mavi kabloda kaldı, ben de orayı söktüm, mavi kabloyu tekrardan taktım, önceden gevşekti, bayağı sıktım. Ondan bir sey olur mu?
Geçmiş olsun. Bilgisayarın haline üzüldüm .Hiçbir bilgisayar bu kadar bakımsızlığı hak etmiyor .
Bilgisayar 10 yaşında, kardeşim ve ben bu bilgisayarı 0 almadım. Tanıdığımdan hediye geldi bana ve icindeki tüm parcalar yanmıştı ilk geldiginde.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı