RAM takılırken zorlanınca anakarttan duman çıkması

ombudsman

Kilopat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Arkadaşlar iyi geceler. Bir süredir yeni bir sistem toplamak için donanım topluyordum. Bugün kalan son parça olan RAM'i de temin ettim ve anakarta taktım. Takarken çok zorlandım RAM kısmını biraz zorladım. Ardından bütün kabloları bağladım ve power düğmesine bastım. Basmamla RAM'in yan tarafında bulunan (ismi galiba Transistör tam bilmiyorum) kısımdan cız diye bir ses ve dumanlar gelmeye başladı. Power kablosunu hemen çıkarıp bilgisayarı kapattım. Ardından RAM'i çıkarıp tekrar power düğmesine bastım. CPU fan dönüyor, anakart üzerindeki yeşil bir ışık da yanıyordu. Sizce RAM'in o bahsettiğim kısmı tamamen yanmış mıdır? RAM zor takılıyor bunun için uğraşmak istemiyorum ne yapmalıyım sizce? Anakart kullanılamaz hale gelmiş midir?

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM nasıl zor takılıyor gerçekten çok merak ettim. Bizim oralarda böyle olaylarda sözlenen söz: "Sen hiç eşekte billur görmedin mi?" Yani en fazla bir tarafını denersin girmediyse diğer tarafını denersin.

Technopat o kadar 4K video çekiyor tonla sistem toplama videosu paylaşıyor. İnce detayına katar şu şöyle bu böyle olur diye anlatıyorlar. Nasıl becerdiniz bu konu bende çok merak uyandırdı.

Umarım ben yanlış düşünüyorumdur da sizin hatanız değil anakart veya RAM sorunlu üretilmiştir. Garantiye bir gönderip şansınızı deneyin ama bana %90 ihtimalle kullanıcı hatası diyeceklermiş gibi geliyor. Ayrıca DDR4 anakarta DDR3 RAM veya DDR3 anakarta DDR4 RAM takma ihtimaliniz beni çok korkutuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Cevaplar verilmiş zaten. En mantıklı seçim servise göndermek. Ayrıca arkadaşın dediği gibi uyumluluğu da kontrol edin yine de.

RAM nasıl zor takılıyor gerçekten çok merak ettim. Bizim oralarda böyle olaylarda sözlenen söz: "Sen hiç eşekte billur görmedin mi?" Yani en fazla bir tarafını denersin girmediyse diğer tarafını denersin.

Technopat o kadar 4K video çekiyor tonla sistem toplama videosu paylaşıyor. İnce detayına katar şu şöyle bu böyle olur diye anlatıyorlar. Nasıl becerdiniz bu konu bende çok merak uyandırdı.

Umarım ben yanlış düşünüyorumdur da sizin hatanız değil anakart veya RAM sorunlu üretilmiştir. Garantiye bir gönderip şansınızı deneyin ama bana %90 ihtimalle kullanıcı hatası diyeceklermiş gibi geliyor. Ayrıca DDR4 anakarta DDR3 RAM veya DDR3 anakarta DDR4 RAM takma ihtimaliniz beni çok korkutuyor.

Aslında slotu kırmadıkça yapısal olarak DDR3 slota DDR4 RAM takmak veya tam tersi mümkün değil.

ram.png

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı