Fan temizliği garanti kapsamında mıdır?

Batuhan craxs

Hectopat
Merhaba, şimdi benim bir laptop ASUS bilgisayarım var ve garantisi 2 yıl. Ben alalı daha 1 sene yeni oldu ve haliyle toz topladı ve ısınmaya başladı. Bu kapağı ben kendim açsam veya normal bir bilgisayarcıya temizletsem garantisi gidiyormuş onun için asıl sorum bu PC'yi garantiye göndersek içini temizleyip termal macun vs. yenilerler mi kendileri?

Merhaba, şimdi benim bir laptop ASUS bilgisayarım var ve garantisi 2 yıl. Ben alalı daha 1 sene yeni oldu ve haliyle toz topladı ve ısınmaya başladı. Bu kapağı ben kendim açsam veya normal bir bilgisayarcıya temizletsem garantisi gidiyormuş onun için asıl sorum bu PC'yi garantiye göndersek içini temizleyip termal macun vs. yenilerler mi kendileri?

Bazı markalar ücretsiz yapıyor bu işlemi ancak bakım ücreti ödemeyi göze alırsanız kendileri de yaparlar.

Yapıyor, bende ASUS G733QS var 1 hafta önce servise verdim (SMS Infocomm) 2 gün sonra termal bakımını yaptılar fanları direk değiştirmişler. Fakat ben İstanbulda olduğum için direk elden teslim ettim. Servisin yorumlarına bakılırsa çok iyi durmuyor o yüzden kargo ile gönderimler nasıl bilmiyorum. Ben şu ana kadar 2 kez servise verdim ikisinde de sorun çıkmadı. Bende 13 ay geçtikten sonra GPU da biraz artış olduğu için verdim birde garanti bitmeden 1-2 ay önce vermeyi düşünüyorum çünkü garantiden sonra ücretsiz bakım yapmıyorlar. Şu an garanti bitmiş cihazlarda bakım 400 TL demişlerdi.

Yeni konular

Geri
Yukarı