Fan temizliği ve termal macun yenileme

Kiracsawyer

Centipat
Daha fazla  
Şu anda fan temizliği+termal macun yenilemeyi ne kadara yapıyorlar bilen var mı? Böyle konulara çok hakim olmadığım için evde kendim de yapmak istemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kolaylığı Marka modele göre değişiyor, 2-3 ay önce fanları çığlık atan Azer laptop dediğin işlemleri uyguladım çok kötü tasarımı var 2 tane fanı sökmek için anakartı söktüm, bazı markalarda adamlar onu hesap ederek kolay bi tasarım yapıyor.
Fan temizliği için ne yapmayı düşünüyorsun Fan kanatları arasındaki tozu alırsın o kadar tozdan dolayı cazırtı yapıyorsa Fanı sökünce çok ince tornavida ile kasasını açıp fanı yukarı kaldırır içindeki metal mili felan temizleyip çook ince makine yağı ile yağlarsın bi çare.

Tecrübe yoksa çokta bulaşma zarar verirsen masraf daha da büyür.

cancan1135: 100-200 arasına yaparlar fakat çok zor bir şey değil bideo izleyerek kendinde yapabilirsin.

İzlemek ile Pratik aynı şey değil, 200Tl masraftan kaçıp 10-15bin zarar edenler var. Çok sayıda söküm taktığım halde halen hata yapabiliyorum daha dün Ram soket millerine zarar verecektim halbuki takıp çıkarması en kolay olan malzeme.

100-200 arasına yaparlar fakat çok zor bir şey değil bideo izleyerek kendinde yapabilirsin.

Teşekkür ederim.

Kolaylığı marka modele göre değişiyor, 2-3 ay önce fanları çığlık atan azer laptop dediğin işlemleri uyguladım çok kötü tasarımı var 2 tane fanı sökmek için anakartı söktüm, bazı markalarda adamlar onu hesap ederek kolay bir tasarım yapıyor.
Fan temizliği için ne yapmayı düşünüyorsun fan kanatları arasındaki tozu alırsın o kadar tozdan dolayı cazırtı yapıyorsa fanı sökünce çok ince tornavida ile kasasını açıp fanı yukarı kaldırır içindeki metal mili falan temizleyip çok ince makine yağı ile yağlarsın bir çare.

Tecrübe yoksa çok da bulaşma zarar verirsen masraf daha da büyür.

İzlemek ile pratik aynı şey değil, 200TL masraftan kaçıp 10-15bin zarar edenler var. Çok sayıda söküm taktığım halde halen hata yapabiliyorum daha dün RAM soket millerine zarar verecektim halbuki takıp çıkarması en kolay olan malzeme.

Laptop HP marka oldugu icin bende korkuyorum iste çok bilgimde olmadığı için.

Yeni konular

Geri
Yukarı