Monster Abra A5 V13.2 Fan Temizliği ve Termal Macun Yenilemesi

Furkaninkosesi

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Mersin
Daha fazla  
Monster marka laptopumun fanını ve termal macununu yenilemek için bütün donanımları çıkaramam mı gerekiyor? Öyle gerekiyorsa evde kendim kolayca sökebilir miyim? :)

20190703_181930-min.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam siz arka kasayı vidaları çıkarıp pena veya kart yardımıyla arka kapağı tamamen sökmen gerekli bakır boru, işlemci ve ekran kartı havalandırmanın altında kalıyor. Arka kapağın tırnaklarına zarar vermeden sökersen gerisi kolay olacak. Bataryan gömülü ise batarya kablosu soketi olacak ilk işlem yapmadan önce kasayı sökersen soketi çıkarıp yap ve üstünde numara varsa sökerken 9 - 1 takarken 1-9 gibi sök ve söktüğün vidaları sırala.

Monster videosu:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Termal macun: Cooler Master MasterGel Pro ısı alıcı bileşimi 8 W/m·K Soğutma Aksesuar MGY-OSSG-N15M-R1 - Nanokatalog
Arka kapağı vidalarını sökerek açabilirsiniz sonrasında kolayca takarsınız fakat video boyutları farklılık gösterir takarken ona dikkat etmeniz gerekiyor.

Merhaba; Bende A5 v13.2.1 kullanıyorum. Bende macun yenilemek istiyorum. Fakat her gün bilgisayarımızı bir fiil kullandığımdan servise gönderemiyorum. Nette söküm ile ilgili kılavuz veya video bulamadım. Arka kapakta tüm vidaları donanımları vs söktüm ama fan bölümüne erişemedim. Kapaklar ayrılmıyor. Bir noktadan sonra kırılacak gibi olduğundan geri topladım.
Bununla ilgili bir nasıl yapılır videosu veya resimli anlatım olsa çok güzel olacak. Veya aynı seriyi kullanıp söküm yapan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

Arka kapağı vidalarını sökerek açabilirsiniz sonrasında kolayca takarsınız fakat video boyutları farklılık gösterir takarken ona dikkat etmeniz gerekiyor.
Maalesef işe yaramadı kapak birleşik gibi. HDD ve SSD yi sökmeme rağmen gene açılmıyor.
Merhaba; Bende A5 v13.2.1 kullanıyorum. Bende macun yenilemek istiyorum. Fakat her gün bilgisayarımızı bir fiil kullandığımdan servise gönderemiyorum. Nette söküm ile ilgili kılavuz veya video bulamadım. Arka kapakta tüm vidaları donanımları vs söktüm ama fan bölümüne erişemedim. Kapaklar ayrılmıyor. Bir noktadan sonra kırılacak gibi olduğundan geri topladım.
Bununla ilgili bir nasıl yapılır videosu veya resimli anlatım olsa çok güzel olacak. Veya aynı seriyi kullanıp söküm yapan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.
Bende videosunu çok araştırdım ama bulamadım. :) Son olarak buraya yazdım.

Monsterin servis süresi çok kısa, uğraşmak istemezseniz 3 gün içinde bile alabilirsiniz geri. (1 gün gidiş, 1 gün işlem, 1 gün geliş)

Monsterin servis süresi çok kısa, uğraşmak istemezseniz 3 gün içinde bile alabilirsiniz geri. (1 gün gidiş, 1 gün işlem, 1 gün geliş)
Maalesef Mersin'den İstanbul'a kargo 2 gün sürüyor. Laptopu hergün saatlerce kullandığımdan bu kadar sabrım yok :) Arka kasayı açmanın bir yolu yok mu?

@Recep Baltaş Başkanım duruma bir el atın lütfen. Sizde vardı diye hatırlıyorum bu bilgisayarlardan. Bir Bakım videosu çekseniz çok sevaba girersiniz. Kargo ile servise gönderme imkanımız yok maalesef her dakika kullandığımızdan dolayı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı