Fandan değişik ses geliyor

@TLP Hocam iyi güzel de, benim o kağıdı çıkartmam bu fanın garantisini bozar mı?

Bilmiyorum açıkçası, kesin konuşmayayım. Bozulabilir belki.

Ona yarın bakmam lazım hocam, mesela elimle döndürdüğümde falan olsun bu ses hiç çıkmıyor. Fanları olsun, her yerini temizledim.

Fan yapraklarını azıcık dürtün, eğilme falan var mı? Ama böyle net eğilme biraz da sertçe çevirin yamuk bir şekilde dönüyor mu izleyin.

Ona yarın bakmam lazım hocam, mesela elimle döndürdüğümde falan olsun bu ses hiç çıkmıyor. Fanları olsun, her yerini temizledim.
@Sir Benjamin hocam iyi güzel de, benim o kağıdı çıkartmam bu fanın garantisini bozar mı?

Hocam sanırım babam hepsini teker teker çıkartıp takmıştı.

Doğru takamamış olabilir sen yine de bir de kendin kontrol et belki sorunun çözülür :)

Bilmiyorum açıkçası, kesin konuşmayayım. Bozulabilir belki.

Fan yapraklarını azıcık dürtün, eğilme falan var mı? Ama böyle net eğilme biraz da sertçe çevirin yamuk bir şekilde dönüyor mu izleyin.
Yarın bir daha kontrol edeyim hocam, çünkü şu yağlama işini yapmaktan niyeyse biraz kaçındım. Yarın fotoğraflarını atabilirim.
Hocalarım peki bu donanımsal bir sorum değil mi, sistemsel üzerinden bir şey yapmamız gerekmiyor yani?

Hocalarım peki bu donanımsal bir sorum değil mi, sistemsel üzerinden bir şey yapmamız gerekmiyor yani?

Yani, BIOS'tan belki Q-Fan kontrol yaparak belki sesi kısabilirsiniz biraz. O da RPM'i dolayısıyla fanın performansını düşürmeniz demek.

Ama bu durum temelinde fan içinde donanımsal bir sorun gibi duruyor.

Yani, BIOS'tan belki Q-Fan kontrol yaparak belki sesi kısabilirsiniz biraz. O da RPM'i dolayısıyla fanın performansını düşürmeniz demek.

Ama bu durum temelinde fan içinde donanımsal bir sorun gibi duruyor.
Anladım hocam, yarın bir daha bakacağım, ve ne olucak göreceğiz.

Umarım öyle, eğilme gibi bir şey yoktur. Vatana uğramak istemiyorum cidden. Zamanında bu fan "En iyisi abi, bu fan. Bunu alın." demişlerdi.
Vatana çok güvenemiyorum artık, hatta hiç.

Anladım hocam, yarın bir daha bakacağım, ve ne olucak göreceğiz.

Umarım öyle, eğilme gibi bir şey yoktur. Vatana uğramak istemiyorum cidden. Zamanında bu fan "En iyisi abi, bu fan. Bunu alın." demişlerdi.
Vatana çok güvenemiyorum artık, hatta hiç.

Vatan gibi yerlerin amacı satmak, sadece satmak. Ki haksız da değil. Artık biraz bile olsa bilgili olmak lazım.

Merhaba hocam,

yağladım ve sorun hala devam ediyor. Sanırım artık Vatan'a gitmem lazım.

Anladım, fan genel bir titreşim yapıyor sanırım. Bir gösterin bakalım sonuç ne çıkacak.

Geri
Yukarı