Fandan gelen "uuuu" sesi

BaTheHan

Decapat
Daha fazla  
İşlemci fanım oyun içerisinden uuu sesi çıkarıyor ve oyunu kapadıktan sonra 1 dakika içerisinde fan sürekli hızlanıp yavaşlıyor bu ses normal mi fan stok kasa yeni 1 yıla yaklaştı bu ses normal mi? Herhangi bir ses kaydı da atamıyorum çünkü telefonum sesi almıyor. Sanırsam AMD AM4 cooler fan var üzerinde stok olarak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fanlar sıcaklıklara göre hızlanıp yavaşlar, normal bir durum. Sıcaklıklar ne kadar?

Siz en iyisi bunun bir videosunu çekip paylaşın zira böyle normal bir fan sesinin hızlanınca size garip gelmesi mi? Yoksa hakikaten anormal bir ses mi? Anlamak mümkün değil.

İşlemci fanım oyun içerisinden uuu sesi çıkarıyor ve oyunu kapadıktan sonra 1 dakika içerisinde fan sürekli hızlanıp yavaşlıyor bu ses normal mi fan stok kasa yeni 1 yıla yaklaştı bu ses normal mi? Herhangi bir ses kaydı da atamıyorum çünkü telefonum sesi almıyor. Sanırsam AMD AM4 cooler fan var üzerinde stok olarak.

Bozkurt fan :D şaka bir yana yağlaman gerekebilir fanı.

Bazen soğuk olduğunda vs bu sesi çıkarabilir ona dikkat et odayı ideal sıcaklığa getir öyle dene

Fanlar sıcaklıklara göre hızlanıp yavaşlar, normal bir durum. Sıcaklıklar ne kadar?

Sıcaklıklarım boştayken 40-50 arası oyunlarda 60-70 de takılıyor zaten ısınınca fan hızlanıyor ama sorun şu sanki bu kadar ses yapmaması gerekiyor gibi mini bir saç kurutma makinesı gibi. Ama aman aman yüksek ses yok sadece rahatsız eden bir ses var .
Siz en iyisi bunun bir videosunu çekip paylaşın zira böyle normal bir fan sesinin hızlanınca size garip gelmesi mi? Yoksa hakikaten anormal bir ses mi? Anlamak mümkün değil.

Sesi paylaşamıyorum telefon uğultu sesini almıyor.

Sıcaklıklarım boştayken 40-50 arası oyunlarda 60-70 de takılıyor zaten ısınınca fan hızlanıyor ama sorun şu sanki bu kadar ses yapmaması gerekiyor gibi mini bir saç kurutma makinesı gibi. Ama aman aman yüksek ses yok sadece rahatsız eden bir ses var.

Wraith Stealth öyle çok ses çıkarır, istersen soğutucu değiştirebilirsin.

"Uuu" derken neyi kast ediyorsunuz?

Şu şekilde sanki işlemci ısınınca yedek jeneratör devreye girmiş gibi uuuuu diye ses çıkartıyor saç kurutma makinesinin sesi gibi o tonlarda.
Bazen soğuk olduğunda vs bu sesi çıkarabilir ona dikkat et odayı ideal sıcaklığa getir öyle dene.

Odam normal sıcaklıklarda.
Bozkurt fan :D şaka bir yana yağlaman gerekebilir fanı.
Pc daha 1 yıllık olmadı pek sanmam.
@BaTheHan

Sürekli dediğiniz nedir? Yani bir inip bir çıkıyor ve bunu defalarca tekrarlıyor mu?

Oyun içerisinde sürekli yani oyunu kapatana kadar uuuu sesi var ama oyunu kapattıktan sonra 1 dakika boyunca bu uuu sesi bir geliyor bir gelmiyor.

Neyse garantim var zaten oraya vereyim ne yapılması gerekiyorsa onlar yapar zaten ben iletişime geçmiştim sabah hiçbir sorun çıkarmadılar bize gönderin bakalım dediler eğer sorun varsa hallederler sorun yoksa da bana bildirirler içim rahatlar rahat rahat kullanırım.

Oradaki ani sıcaklık artışında Alt Tab attım.
Bide ben windows 11 kullanıyorum acaba o yüzden mi daha yeni olduğu için bir uyumsuzluk falan mı oluyor pek emin değilim.

Dosya Ekleri

• ....png
    ....png
    25 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı