Fanlar dönüyor ama RGB'leri yanmıyor

Rekmavs

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar benim kafamda iki seçenek var.
1- Fan kontrolcüsünü yakmış olabilirim.
Ama kontrolcü yansa bile fanlar dönmez diye tahmin ediyorum.
2. Fanların içindeki RGB LED'leri mi yanmış olabilir?

Olay 5V RGB girişini anakarttaki yerini kırdıktan sonra bir şey olmaz deyip 12v kısmına sokmam ile oldu. Kasayı yeni aldım 1-2 gülük daha (Dark maxima V20).

Arkadaşlar benim kafamda iki seçenek var.
1- fan kontrolcüsünü yakmış olabilirim.
Ama kontrolcü yansa bile fanlar dönmez diye tahmin ediyorum.
2. fanların içindeki RGB LED'leri mi yanmış olabilir?

Olay 5V RGB girişini anakarttaki yerini kırdıktan sonra bir şey olmaz deyip 12v kısmına sokmam ile oldu. Kasayı yeni aldım 1-2 gülük daha (Dark maxima V20).

RGB Controller a bağladığın fandan başka ne var.

RGB Controller a bağladığın fandan başka ne var.

2 tane çıkış var fanlarda birisi 4 pin giriş birisi 5V anakarta takmaya çalıştığım zımbırtıdan var ikisini de kontrolcüye taksam bile sadece fanlar dönüyor.

Fanların LED'leri yanmıştır.

Şöyle bir şey de geldi aklıma LED'ler yansa bile kontrolcü kumandasından fanları normalde durdurabiliyorum ama şimdi olmuyor.

2 tane çıkış var fanlarda birisi 4 pin giriş birisi 5V anakarta takmaya çalıştığım zımbırtıdan var ikisini de kontrolcüye taksam bile sadece fanlar dönüyor.

Şöyle bir şey de geldi aklıma LED'ler yansa bile kontrolcü kumandasından fanları normalde durdurabiliyorum ama şimdi olmuyor.

Adı üzerinde RGB Controller sadece aydınlatmak için değil mi?

Atıyorum sizde olmayabilir ama RGB aydınlatmalı PSU gibi RGB Controller a bağlanan ve ışığı yanmayan fandan başka bir şey var mı?

Ben tam olarak sizi anlayamadım galiba ya da siz beni.

Dosya Ekleri

• 20230414_202441.jpg
    20230414_202441.jpg
    190,1 KB · Görüntüleme: 20
Ben tam olarak sizi anlayamadım galiba ya da siz beni.

Ben Controller a bağlı çalışmayan başka bir şey var mı diye soruyorum yanıp yanmadığını anlamak için.

Geri
Yukarı