Fanlar dönüyor, ekrana görüntü gelmiyor

Orion

Hectopat
Güç düğmesine bastığımda işlemci ve ekran kartı fanları dönüyor anakarta elektrik gidiyor ama hiç bir görüntü gelmiyor ekrana. Ekran kartı ve monitörü mü başka bir bilgisayarda denedim çalışıyorlar. Sorunun daha önce anakarttan olduğunu düşünüp anakartımı yeniledim işlemci ve RAM'i de yeniledim sorun hala aynı güç düğmesine basılı tuttuğumda ise PC kapanmıyor fişini çekmek durumunda kalıyorum. Tek değişmeyen parça güç kaynağı kaldı anakartın ledleri ve fanlar çalışıyor ama hiç bir görüntü gelmiyor ekrana. Sorun güç kaynağında mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarı açtığınızda bütün parçaların sorunsuz ve bilgisayarın kullanıma hazır olduğu anlamına gelen tek ve kısa bir bip sesi duyuyor musunuz? Bu bip sesini duyabilmeniz için "buzzer" isimli ufacık bir hoparlörün anakartınıza takılı olması lazım. Eğer yoksa bilgisayarcılardan 2-3 liraya edinebilirsiniz.

Anakartta felan sorun yok az önce 6-7 aylık sorunumu çözdüm güç kaynağından işlemcinizin sol üstüne doğru giden tek bir iki kablo vardır dört pinli girişleri üçgen kare felan olabiliyor. Ben de o kablo yanmış. Ona bir bak derim onda yoksa onun güç kaynağına kadar gelen ek varsa onada bak. Sorunu bulacaksın. Benim yaşadığım sorunların tıpa tıp aynısını yazmışsın. Şimdiden geçmiş olsun.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı