Fanlar hızlanıyor ve bilgisayar kendisini kapatıyor

Todo Tranquis

Centipat
Merhaba arkadaşlar. Bilgisayarı kullanırken birden pat diye görüntü gidiyor ve fanlar aşırı hızlanıyor. Bilgisayarı Power tuşuyla kapatmadığım sürece fanlar dönmeye devam ediyor. İşlemciye ve ekran kartına termal macun sürdürttüm ve bilgisayarı temizlettirdim ama yine bir fayda etmedi. Sorun neden kaynaklanıyor bilmiyorum. Bazen on saatte bir yapıyor, bazen iki saatte bir, bazen ise bir saatte. Yardımcı olursanız sevinirim. İşlemci sıcaklığı yüksek değil normal. Bilgisayar performansı da gayet hızlı ve hiç yavaşlık yaşamadığım halde oluyor bu.

Sistemim: i3 4160, AMD Radeon HD 6850, 8 GB RAM 250 GB SSD.

Merhaba arkadaşlar. Bilgisayarı kullanırken birden pat diye görüntü gidiyor ve fanlar aşırı hızlanıyor. Bilgisayarı Power tuşuyla kapatmadığım sürece fanlar dönmeye devam ediyor. İşlemciye ve ekran kartına termal macun sürdürttüm ve bilgisayarı temizlettirdim ama yine bir fayda etmedi. Sorun neden kaynaklanıyor bilmiyorum. Bazen on saatte bir yapıyor, bazen iki saatte bir, bazen ise bir saatte. Yardımcı olursanız sevinirim. İşlemci sıcaklığı yüksek değil normal. Bilgisayar performansı da gayet hızlı ve hiç yavaşlık yaşamadığım halde oluyor bu.

Sistemim: i3 4160, AMD Radeon HD 6850, 8 GB RAM 250 GB SSD.

İyi temizlendiğine ve macunun düzgün sürüldüğüne emin misiniz? Kim yaptı temizliği? Sıcaklık değerlerine bakın Aida 64 ya da MSI Afterburner'dan.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarı aldığım kişi ile görüştüm eğer ekran kartından problem varsa MSI Twin Frozr r 5850 ile değiştirebileceğini söyledi. Bir yardımcı olursanız süper olur arkadaşlar problem neden kaynaklıdır öğrensek.
MSI Afterburner sonuçları:

Screenshot_1.png

Güç kaynağından kaynaklanıyor olabilir.

MSI Afterburner indiriyorum, güç kaynağındansa nasıl anlayabiliriz?
Afterburner sonuçlarını ekledim. Teşekkürler şimdiden.

Test etmeden sıcaklığını anlayamazsın MSI Afterburner programı ile oyun içi değerlerinizi atın derim.

Test ettim sonuçlarını paylaştım. Oyun oynamadan kapanıyor bu arada.

Ekran kartı ya da güç kaynağında problem olabilir.

Afterburner sonuçları paylaşıldı üstad.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı