Bilgisayar çöküyor fanlar hızlanıyor

tameravndk

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, dostlar. Oyun oynarken bilgisayar bir anda çöküyor ve fanlar hızlanıyor mouse ışığı vs her şey açık fakat yeniden başlatmadığım sürece o şekilde kalıyor.
Bu sorunu idareten kullanmak için aldığım eski model Grundig monitörü VGA to HDMI dönüştürücüsü kullandığımdan beri yaşıyorum. Çözüm olarak DDU'dan driverı silip yükledim BIOS'u güncelledim fakat hâlâ aynı sorun devam ediyor nasıl çözeceğimi bilemiyorum. İşin kötü tarafı yaklaşık 1 ay boyunca bu monitörü kullanmak zorunda kalacağım oyun oynayamıyorum oynarken bir anda error sesi geliyor PC çöküyör ekran kapanıyor ve fanlar hızlanıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, dostlar. Oyun oynarken bilgisayar bir anda çöküyor ve fanlar hızlanıyor mouse ışığı vs her şey açık fakat yeniden başlatmadığım sürece o şekilde kalıyor.
Bu sorunu idareten kullanmak için aldığım eski model Grundig monitörü VGA to HDMI dönüştürücüsü kullandığımdan beri yaşıyorum. Çözüm olarak DDU'dan driverı silip yükledim BIOS'u güncelledim fakat hâlâ aynı sorun devam ediyor nasıl çözeceğimi bilemiyorum. İşin kötü tarafı yaklaşık 1 ay boyunca bu monitörü kullanmak zorunda kalacağım oyun oynayamıyorum oynarken bir anda error sesi geliyor PC çöküyör ekran kapanıyor ve fanlar hızlanıyor.

Termal macunu en son ne zaman yenilediniz? Isınmadan dolayı olabilir termal macunu yenileyin fanları kontrol edin dönüyor mu diye.

Hocam PC 1.5 senedir bende hiç yenilemedim macunu. CPU boşta 40 derece.

MSI GeForce GTX 1650 Super.

Bütün termal macunları yenileyin ekran hem ekran kartını hem de işlemciyi. Ve bilgisayara tam virüs taraması yapın crackli oyun veya dosya yüklediyseniz virüs bulaşmıs olabilir. Ayrıca ekran kartına giden 6 pin veya 6+2 pin güç kablosunu değiştirin.

Yeni konular

Geri
Yukarı