Fanlardan bir tanesi çalışmıyor

Buğra Akıllı

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus Nvidia RTX 3060
İ5 12100f
Asus H610-m
XPG VALOİR AİR
RAM
16
SSD veya HDD modeli
Kingston SNV2S1000G 1TB
Ekran kartı
3060 oc 12gb
Anakart
h610m
İşlemci
i5-12400f
Bunun sebebi nedir normal mi?

WhatsApp Görsel 2024-05-25 saat 23.34.28_808e53c8.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Fan kaç pinli? Ya da kontrolcü var mı? Varsa programdan kontrol ettiniz mi kaç RPM'de gözüküyor? Eğer programda çalışabilir (sıfır desibel harici) ayarda gözüküyorsa bir de farklı pine takarak dener misiniz?
Not: BIOS'dan da kontrol etmekte fayda olabilir.

Fan kaç pinli? Ya da kontrolcü var mı? Varsa programdan kontrol ettiniz mi kaç RPM'de gözüküyor? Eğer programda çalışabilir (sıfır desibel harici) ayarda gözüküyorsa bir de farklı pine takarak dener misiniz?
Not: BIOS'tan da kontrol etmekte fayda olabilir.

Gösterdiğim fan 8 pinli sadece o çalışmıyor şu an şu an alt+Zdeki performans ayarı bug da normalde gösteriyordu BIOS'tan nasıl bakacağımı bilmiyorum.

İlk aldığımdan beri böyle ben yüksek sıcaklıklarda çalışıyor zannediyordum.

Bir yanlışınız olabilir mi?

Tam anlamadım. Alt + Z derken siz ekran kartı fanından mı söz ediyorsunuz? Fotoğraftaki egzoz/pompa fan?
WhatsApp Görsel 2024-05-26 saat 00.35.29_f43f7594.jpg

Bir yanlışınız olabilir mi?

Tam anlamadım. Alt + Z derken siz ekran kartı fanından mı söz ediyorsunuz? Fotoğraftaki egzoz/pompa fan?
nerenin fanı olduğunu bilmiyorum alt+z hepsini gösteriyo sandım

Eki Görüntüle 2204822

nerenin fanı olduğunu bilmiyorum alt+z hepsini gösteriyo sandım
Hepsini görmek için NZXT Cam, Al Suite 3, SpeeFan vb. programları kullanmanız lazım. Önce bunlardan birini (anakart sanırım ASUS, Al Suite 3 daha iyi olabilir.) indirirseniz fanları görürsünüz. Zaten optimize ederken de hareketlilik olacaktır.
Not: Al Suite 3 yazıyorum da aslında Fan Xpert 4'ü kullanacaksanız, Al Suite 3 içinde olduğu için öyle belirttim.

Hepsini görmek için NZXT Cam, Al Suite 3, SpeeFan vb. programları kullanmanız lazım. Önce bunlardan birini (anakart sanırım ASUS, Al Suite 3 daha iyi olabilir.) indirirseniz fanları görürsünüz. Zaten optimize ederken de hareketlilik olacaktır.
Not: Al Suite 3 yazıyorum da aslında Fan Xpert 4'ü kullanacaksanız, Al Suite 3 içinde olduğu için öyle belirttim.
uygulamayı indirdikten sonra ne yapmam lazım

resim_2024-05-26_011433949.png

Son düzenleme:
Buraya tıklayınız:
1716675725778.png

Akabinde:
1716675760255.png

Fan Xpert 4 Core tıklayınız.

1716675815455.png

Açılan sayfada alt kısımda "Fan Tuning" olacak, ona tıklayarak kasa fanlarını tanımlamaya çalışırken sizde test bitene kadar kontrol sağlayabilirsiniz. O bittikten sonra yazarsanız spesifik bir kontrolde sağlayabilmeniz için devir yükseltmesi yapabiliriz.

Fan expert 4 Core değil sadece fan expert var ve oraya tıklayınca böyle bir hata aldım.

resim_2024-05-26_013308161.png

Yeni konular

Geri
Yukarı