Çözüldü Fanlardan gelen ince ses nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

zeinteur

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GTX1650 R5 5500
Meslek
Müzisyen
Tahminimce bilgisayarın fanlarından gelen üflemeye benzer (uğultu tarzı) bir ses var. Kulağımı dayayıp tek tek fanları denediğimde duyulmuyor ama bilgisayar başında normal otururken kulağıma bu ses çarpıyor. Normal bir ses mi? Kasada HDD veya ekran kartı yok, APU sistem.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Tahminimce bilgisayarın fanlarından gelen üflemeye benzer (uğultu tarzı) bir ses var. Kulağımı dayayıp tek tek fanları denediğimde duyulmuyor ama bilgisayar başında normal otururken kulağıma bu ses çarpıyor. Normal bir ses mi? Kasada HDD veya ekran kartı yok, APU sistem.

1. Kasanın içi boş olduğu zaman yankı yapar.
  2. Pervaneyi döndeen kapsülün içi tozlanmştır çünkü havayı arkadan alıp öne üfürüyor. Kasanın arkası duvara bakması lazım ki toz alma ihtimali düşsün.
  3. Bu her kasada oluyor hemen hemen.

Benim ekran kartım yokken bu ses yoktu pasif soğutmalı 0 desibel bir ekran kartı aldım uğultu sesi gelmeye başladı sizin anakartınızda da bu oluyor olabilir.

Benim ekran kartım yokken bu ses yoktu pasif soğutmalı 0 desibel bir ekran kartı aldım uğultu sesi gelmeye başladı sizin anakartınızda da bu oluyor olabilir.

Sanırım işlemci fanından geliyor ses egzoz fanından şüpheleniyordum şu an onu durdurmama rağmen devam ediyor. Kasa camını açıp dinlediğimde böyle bir ses yoktu

1 aylık sistem daha, ses daha çok PSU değil de işlemci fanı ile egzoz fanı arasında biyerden geliyor yakınlaşınca kesiliyor.

Böcekde olabilir? Kabloda sürtebilir ya da 1 aylıksa monte edilirken bir sorun oluşmuş olabilir ama büyük ihtimalle sorun çıkmaz veya OC yapmışsınızdır o yüzdendir.

Böcekde olabilir? Kabloda sürtebilir ya da 1 aylıksa monte edilirken bir sorun oluşmuş olabilir ama büyük ihtimalle sorun çıkmaz veya OC yapmışsınızdır o yüzdendir.
OC yapmak ile ne alakası olabilir ki? Oc yaptım fakat şuan kapalı durumda yinede devam ediyor

Geri
Yukarı