Çözüldü Fanlardan gelen ince ses nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

zeinteur

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GTX1650 R5 5500
Meslek
Müzisyen
Tahminimce bilgisayarın fanlarından gelen üflemeye benzer (uğultu tarzı) bir ses var. Kulağımı dayayıp tek tek fanları denediğimde duyulmuyor ama bilgisayar başında normal otururken kulağıma bu ses çarpıyor. Normal bir ses mi? Kasada HDD veya ekran kartı yok, APU sistem.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Tahminimce bilgisayarın fanlarından gelen üflemeye benzer (uğultu tarzı) bir ses var. Kulağımı dayayıp tek tek fanları denediğimde duyulmuyor ama bilgisayar başında normal otururken kulağıma bu ses çarpıyor. Normal bir ses mi? Kasada HDD veya ekran kartı yok, APU sistem.

1. Kasanın içi boş olduğu zaman yankı yapar.
  2. Pervaneyi döndeen kapsülün içi tozlanmştır çünkü havayı arkadan alıp öne üfürüyor. Kasanın arkası duvara bakması lazım ki toz alma ihtimali düşsün.
  3. Bu her kasada oluyor hemen hemen.
PSU kaliteliymiş. Tekrardan temizleyin olmazsa tamirciye götürmenizi tavsiye ederim ayrıca değerler normalse sıkıntı yoktur.

Performans vb. konularda hiçbir sıkıntım yok tek derdim sesin nereden geldiğini anlamak teşekkürler yardımlarınız için.

1. Kasanın içi boş olduğu zaman yankı yapar.
  2. Pervaneyi döndeen kapsülün içi tozlanmştır çünkü havayı arkadan alıp öne üfürüyor. Kasanın arkası duvara bakması lazım ki toz alma ihtimali düşsün.
  3. Bu her kasada oluyor hemen hemen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
1 kasanın içi boş olduğu zaman yankı yapar.
2 pervaneyi döndeen kapsülün içi tozlanmştır çünkü havayı arkadan alıp öne üfürüyor kasanın arkası duvara bakması lazım ki toz alma ihtimali düşsün.
3 bu her kasada oluyor hemen hemen.

Tamamdır teşekkür ederim, yüksek ihtimal işlemci fanının sesi dediğiniz gibi yankılanarak uğultuymuş gibi geliyor bana.

Geri
Yukarı