Çözüldü Fanları durdurup bilgisayarı açık bırakmak sorun yaratır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Radeyn

Hectopat
Daha fazla  
Bugün Battlefield 5 yüklüyordum. Yüklenmesine de az kalmıştı fakat bir aptallık yaptım ve 65GB'lık şey sıfırlandı. Gece bilgisayarı açık bırakıp kendi kendine yüklense. O sırada da fanları durdursam bilgisayar fazla ısınır mı? Veya herhangi bir sorun çıkar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
İşlemci soğutucusu çalıştığı sürece herhangi bir sorun yaşamazsınız.
Fanları durdurmak yerine hızlarını sınırlasan daha mantıklı olabilir. Durdurursan aşırı ısınıp parçalar zarar görebilir. Hız sınırlamasını bile risk alarak yapman lazım. Bilgisayarında yüklü sürücülerde otomatik seçeneği yok mu ? Onu işaretleyince sessiz çalışması lazım bildiğim kadarıyla.

Fanlar bildiğiniz üzere kasada ki donanımları (bilgisayar bileşenlerini) soğutmaya yarar ki yük altında belli bir sıcaklığın üzerinde bu donanımları soğutmamak (kasanın kapalı olduğunu da düşünürsek) gereksiz bir tabiri caizse yanma olayına sebep olabilir. (tabi biraz bileşenlerin seviyesine de bağlı)
Not:Eğer kasa da fazla fan varsa (takribi 3 den fazla) ve ses den rahatsız oluyorsanız belli bir kısmını durdurup diğerlerini belli bir devir de çalıştırabilirsiniz.

Direk kasada ki fanların ışıklarını kapatıp bıraktım uğraşmadım durdurmaya, yavaşlatmaya falan. Ama yinede teşekkürler cevaplar için.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı