Sistemi 1 hafta açık bırakmak sorun yaratır mı?

lordderthert

Zeptopat
Daha fazla  
Arkadaşlar eskiden oynayıp bırakmıştım. Silkroad indirdim dün sabah. Arkadaşlarımın dediğine göre adamakıllı kasılmam için 1 hafta civarı PC'yi hiç kapatmadan açık bırakmam gerekiyormuş. Hiç kapatmadan bekletsem bir problem olur mu? Yani arkada bu oyun çalışırken benim mortal kombat falan oynamamda bir sorun olur mu? 1 hafta dinlenmeden çalışmasının bir zararı olur mu?
Ekran kartım 1060. işlemcim i5 8. nesil. 5 yıllık PC.

Son düzenleme:
Arkadaşlar eskiden oynayıp bırakmıştım. Silkroad indirdim dün sabah. Arkadaşlarımın dediğine göre adamakıllı kasılmam için 1 hafta civarı PC'yi hiç kapatmadan açık bırakmam gerekiyormuş. Hiç kapatmadan bekletsem bir problem olur mu? Yani arkada bu oyun çalışırken benim FC24 falan oynamamda bir sorun olur mu? 1 hafta dinlenmeden çalışmasının bir zararı olur mu?
Ben açık bırakmazdım.

Arkadaşlar eskiden oynayıp bırakmıştım. Silkroad indirdim dün sabah. Arkadaşlarımın dediğine göre adamakıllı kasılmam için 1 hafta civarı PC'yi hiç kapatmadan açık bırakmam gerekiyormuş. Hiç kapatmadan bekletsem bir problem olur mu? Yani arkada bu oyun çalışırken benim FC24 falan oynamamda bir sorun olur mu? 1 hafta dinlenmeden çalışmasının bir zararı olur mu?

Hocam bence arada 7 8 saat dinlendirmek lazım.

PC bu canım. Yorulur mu sence?

Hocam ısınıyor falan ya hani.

Açık kalmasında sorun olmaz fakat çok fazla güç tüketir.

Benim teknik bilgime göre 6.nesil öncesiydi galiba işlemcinin belli bir süre sonra performans düşüşü yaşaması bu nesillerde artık dur duraksız performans sunması için dizayn edildiğini biliyorum.

Geri
Yukarı