Fanları sonradan takmak sorun yaratır mı?

armat

Picopat
Yer
amsterdam
Merhaba,
Kargo bilgisine göre fan çoklayıcı sonradan gelecek. Anakartta da bir tane var. Bunu sonradan eklemesem sistemi başlatsam ve kursam problem yaşar mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartınız nedir? Anakartınızda muhtemelen birkaç tane fan slotu var. Biraz daha bilgi verin, daha doğru yanıtlar alın.
KAsada sirkülasyn yaptırmadan sistemi açarsanız 5-10 dakika sonra kapandığında korkarsınız.

Anakartınız nedir? Anakartınızda muhtemelen birkaç tane fan slotu var. Biraz daha bilgi verin, daha doğru yanıtlar alın.
ASUS PRIME B660M-K D4 Intel B660 LGA1700 5333 DDR4 mATX Anakart
Yanlış bilmiyorsam bir tane fan slotu var. Kasada ise 4 tane fan var. Deepcool CC560 Gaming Atx Siyah Kasa

KAsada sirkülasyn yaptırmadan sistemi açarsanız 5-10 dakika sonra kapandığında korkarsınız.
Hiç bilmiyorum. Onu nasıl yaparım?

Bu arada moderatör yazdıklarımı değiştirince tüm mana değişmiş. Daha fazlasını izah edeyim: Ben kasayı bugün kursam, bir fan slotu olduğundan bir fanı taksam. Sonra yarın çoklayıcı gelince kasayı aıp diğer yanları da bu çoklayıcıya takarak kobloyu değiştirsem bir problem olur mu?

@Dr. Bıyık!

Kasa kapağını açık tutarak bir nebze sıcak havayı dışarı verebilirsin. Bu kapanmayı önleyebilir ancak kasan toza karşı savunmasız kalır. Kısa bir süreden bahsettiğin için çok bir sorun yaşamayacağını düşünüyorum.

Hiç bilmiyorum. Onu nasıl yaparım?

Hava sirkülasyonundan bahsediyor. İçeri serin havayı alıp dışarı sıcak havayı atman gerekiyor. Bu olaya hava sirkülasyonunu sağlamak deniyor.

@AtakoHelikopteri çoklayıcıyı takarken pişi çekmeli sistemi kapatmalıyım, değil mi? Sonrasında bir işlem yapmam gerekir mi? Bildiğim kadarıyla 4 fan tek fanmış gibi davranacak sistem üzerinde.

Daha önce hiç çoklayıcı montajı yapmadım. Tam bir bilgim yok. Bilen arkadaşların yardımcı olması daha doğru olur.

Kasa fanlarınızın mosfet bağlantı uçları da varsa onları doğrudan güç kaynağına bağlayabilirsiniz.
Evet anakartınızda tek kasa fanı slotu var. O slotu da arkadaki tahliye fanına bağlamanızı öneririm şu anda.
Çoklayıcı montajını yaparken kasayı fişten çekin.
Fanlarınız tek fan gibi çalışacak.

Geri
Yukarı