Fanları üst üste kullanmanın faydası olur mu?

Makaleler
8
Yer
Gaziantep
Daha fazla  
Kasamın içinde 2 adet 14CM'lik fan geldi. Fotodaki gibi dış tarafa 14 CM olanları , iç tarafa 12 CM kendi fanlarımı taksam sorun olur mu? (Siyah olan fanı gösterme amaçlı kullandım) Yani fanlar birbirinim dönüşünü engelleyerek birbirlerini bozarlar mı?
(Çerçevesi beyaz olan 12CM fanlarım RGB oldukları için takmak istiyorum yoksa olmasa da olurdu)
20180711_075449.jpeg
20180711_075428.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunun bir faydası olmayacaktır. Güçlü olan fan takılı kalsın. Radyatörü sandviç biçiminde 2 fan ile sıkıştırma dışında üst üste fan kullanımı mantıksız.

fanların hepsi kasanın içine bakacak şekilde takacağım. Dışarı falan atmayacak.
Bunun bir faydası olmayacaktır. Güçlü olan fan takılı kalsın. Radyatörü sandviç biçiminde 2 fan ile sıkıştırma dışında üst üste fan kullanımı mantıksız.
Daha iyi hava vermesi için değil. 14CM olanlar daha iyi üflüyor fakat 12CM olanların da RGB'sinden vazgeçemiyorum. dış tarafa 14CM leri(daha iyi hava alması için) , iç tarafa ise RGB'den dolayı 12CM'likleri takmayı düşünüyorum. Burdaki amacım 14CM 'liklerin iyi hava akışını diğerlerinin RGB'si ile birleştirmek.
Tek kafama yatmayan nokta birbirlerinin dönmelerini etkileyecek bozulurlar mı?

fanların hepsi kasanın içine bakacak şekilde takacağım. Dışarı falan atmayacak.

Daha iyi hava vermesi için değil. 14CM olanlar daha iyi üflüyor fakat 12CM olanların da RGB'sinden vazgeçemiyorum. dış tarafa 14CM leri(daha iyi hava alması için) , iç tarafa ise RGB'den dolayı 12CM'likleri takmayı düşünüyorum. Burdaki amacım 14CM 'liklerin iyi hava akışını diğerlerinin RGB'si ile birleştirmek.
Tek kafama yatmayan nokta birbirlerinin dönmelerini etkileyecek bozulurlar mı?
Birbirlerinin dönmesini perdeleri birbirine değmediği sürece etkilemez, etkilese de içindeki motoru bozacağını sanmıyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı