Fanların hızını arttırmak sorun yaratır mı?

smod

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600X, RX 5500 XT 8 GB, 8 GB Ram, Asus B450M K-II
Büyük bir oyun oynarken (RDR2, Cyberpunk...) Fanlarımın hızını normalde çalışan hızından daha fazlasına yükseltiyorum. Ekran kartımın sıcaklığını 60 derecenin üstüne çıkartmamaya çalışıyorum. Bunu yapmam kötü bir şey mi? Fanlara zarar gelir mi? Yapmalı veya yapmamalı mıyım?

Büyük bir oyun oynarken (RDR2, Cyberpunk...) Fanlarımın hızını normalde çalışan hızından daha fazlasına yükseltiyorum. Ekran kartımın sıcaklığını 60 derecenin üstüne çıkartmamaya çalışıyorum. Bunu yapmam kötü bir şey mi? Fanlara zarar gelir mi? Yapmalı veya yapmamalı mıyım?

Çok bir şey olmaz daha hızlı döndüğü için daha hızlı aşınır zaten çok da aşınmıyorlar o yüzden içiniz ferah olsun.

80 dereceye kadar problem olmaz ve riskli değil hocam sıcaklıklar. Sizin yerinizde olsam otomatiğe bırakırım. Diyelim ki bıraktınız 70 derece oldu 70 derece de bir sıkıntı yaratmaz 60 ne ise 70 de o.

Geri
Yukarı